בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפגנה מול בית הפרקליט: די לרדיפת הקטין שעונה

היום צפוי ביהמ"ש העליון להכריע בערר על שחרורו של הקטין שעונה. אמש נערכה הפגנה מול בית הפרקליט חובש הכיפה שהגיש את הערר - תמונות

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ג' אב תשע"ח - 07:38 15/07/2018
גודל: א א א
שלט בהפגנה (באדיבות המצלם)
שלט בהפגנה (באדיבות המצלם)

ביהמ"ש העליון צפוי להכריע היום (א') האם לקבל את ערר המדינה הדורשת להשאיר במעצר את הקטין א' שעונה בפרשת דומא, או לדחות את הערר ולאשר את שחרורו כפי שהורה ביהמ"ש המחוזי בלוד.

לקול היהודי נודע כי אמש (מוצ"ש) הגיעו כ-20 מפגינים לביתו של הפרקליט חובש הכיפה יאיר חמודות, שהגיש את ערר המדינה נגד שחרור הקטין. חמודות מתגורר ברמת בית שמש, והמפגינים החזיקו שלטים בהם נכתב: "די לרדיפת הקטין א'" ו"הפרקליטות = רשעות".

על לוחות מודעות סמוכים נתלו שלטים בהם נכתב: "יאיר חמודות, איפה הלב היהודי?".

ביום שישי נערך דיון בערר המדינה. הדיון שנקבע לשעה 11:00 התעכב לאחר שהתברר כי הפרקליטות שהגישה את הערר בשעת לילה מאוחרת, לא צירפה את מלוא החומר הנדרש. רק בשעת צהריים החל הדיון ובסופו הוחלט כי הכרעה בערעור תימסר היום.

ביהמ"ש המחוזי הורה ביום ה' על שחרורו של הקטין למעצר בית בתנאים מחמירים במיוחד הכוללים איזוק אלקטרוני, בידוד מכל העולם למעט ערבים ספציפיים ובני משפחה שיאושרו בידי בית המשפט, פיקוח, איסור הימצאות בסמוך לאמצעי תקשורת ואינטרנט, וכן הפקדה של 60 אלף ש"ח וערבויות רבות של 100 אלף ש"ח כל אחת.

ביהמ"ש קבע כי חל כרסום בחומר הראיות כנגד הקטין, וזאת בשל פסילת ההודאות שנגבו בעינויים.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד