בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפרשת חלה למען שחרור הקטין

מיזם נשים מהארץ ומהעולם מארגן הפרשת חלה והכנסת שבת מוקדמת לשחרורו של הקטין אשר השב"כ מעוניין להגיש נגדו כתב אישום בכל מחיר

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א שבט תשע"ט - 14:11 17/01/2019
גודל: א א א

מעצר הקטין מישיבת רחלים על ידי השב"כ כאשר לקטין יש אליבי מוצק המוכיח את חפותו, לדברי סניגוריו, גורר תמיכה ציבורית נרחבת. 

כעת, אמהות תלמידי הישיבה יחד עם נשים תומכות אחרות מארגנות מיזם תמיכה נשי בנער.

בהודעות שהפיצה קבוצת הנשים הן מודיעות על הפרשת חלה וקבלת שבת מוקדמת בשבת הקרובה לשחרור של הקטין. 

בהודעה שפרסמו כתבו הנשים "אמהות ישיבת פרי הארץ ברחלים מתארגנות להפרשת חלה עולמית + קבלת שבת 10 דקות לפני הזמן לזכותו ולשחרורו המהיר ובשלום של הקטין העצור בשב"כ.

מעוניינים לפרסם ולהפיץ לכמה שיותר נשים. על בתי המשפט ועל הפוליטיקאים אין לסמוך ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים. ומי יודע אם לא שבזכות נשים צדקניות שישתתפו בזה ניגאל?", כתבו וקראו לנשים להצטרף למיזם.

ביום ראשון צפויה הפרקליטות להודיע לבימ"ש המחוזי מרכז בלוד על הגשת כתב אישום נגד הנער.

על פי סניגוריו של הנער מדובר בצעד אותו מעוניין השב"כ להוציא בכל מחיר נגד הנער למרות הראיות הדלילות בתיק.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הגיב להצהרת התובע שהוגשה כנגד הקטין ואמר:

"הוגשה הצהרת תובע. אנחנו שאלנו מספר שאלות במהלך הדיון ונוכחנו לדעת שעדין אנחנו מאמינים שמי שחתם על הצהרת התובע ומי שאמור לחתום על כתב אישום אם יוגש, בהכרותי את המערכת היד שלו רועדת", אמר עו"ד קידר.

"אני מציע ומייחל שהיד של מי שכותב את כתב האישום שיוגש ורוצה לכתוב אותו שהיד שלו תמשיך לרעוד. כי ככל שאנחנו מבינים שהראיה היחידה שקושרת את הלקוח שלנו היא ראייה בעיתית,  וספק אם כתב אישום כזה צריך להיות מוגש בנסיבות הללו.

אני מקווה מאוד שאין שיקולים זרים שמלווים את המערכת המשפטית במקרה כל כך חמור. ומי שצריך לקבל את ההחלטות אני מקווה ומייחל שיקבל את ההחלטות הנכונות עד יום ראשון."

קידר הוסיף: "אני חושב שלאחר שבחודשים האחרונים הפרקליטות והשב"כ ספגו ביקרות מאוד קשה בדמות פסילת הודאות וכל מיני תרגילים מפוקפקים שהוצגו בכלי התקשורת. החשש תמיד מקנן שיש רצון להוכיח הנה 'שוב פיענחנו', אך בסופו של דבר ראיה פורנזית כל כך דלילה, שחודש ימים לא מצליחים לעמוד על טיבה, לא בטוח שזה המקום להצהיר ולזעוק 'פיענחנו'. אני מציע שוב שמי שצריך לשקול את השיקולים יחשוב שוב פעם שניה האם הוא בטוח שזה הדבר הנכון לעשות במקרה הזה."

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד