בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
בלעדי

הצבא והמשטרה התעלמו וערבים חרשו ללא לוחיות רישוי

כוחות צבא ומשטרה אבטחו היום ערבים בחריש סמוך לאש קודש שבבנימין. התושבים התלוננו שהטרקטורים ללא לוחיות רישוי אך במשטרה ובצבא התעלמו

  • אלחנן גרונר
  • י"א אב תשע"ח - 19:44 23/07/2018
גודל: א א א
טרקטור סמוך לאש קודש ללא לוחיות רישוי היום (באדיבות המצלם)
טרקטור סמוך לאש קודש ללא לוחיות רישוי היום (באדיבות המצלם)

שוב ערבים המתקרבים לישוב יהודי חורשים באמצעות טרקטורים ללא לוחיות רישוי, וזאת תחת השגחת הצבא והמשטרה המאפשרים את מה שנראה לכאורה כעבירה על החוק.

לקול היהודי נודע כי היום הגיעו ערבים מאזור הכפר ג'אלוד לחרוש בואדי סמוך לישוב אש קודש בגוש שילה בבנימין באמצעות מספר טרקטורים.

תושבי אש קודש שהגיעו למקום, התקשרו למשטרה ודיווחו על כך שהטרקטורים חורשים ללא לוחיות רישוי. "מבחינתנו מהניסיון שלנו הטרקטורים יכולים להיות גם גנובים", סיפר לקול היהודי תושב אש קודש. "במשטרה אמרו שישלחו ניידת אבל במשך כמה שעות רק מרחו אותנו ובפועל לא הגיעה שום ניידת", הוא אומר.

החריש נמשך ללא הפרעה כאשר הטרקטורים אינם נושאים לוחיות רישוי. פנינו למשטרה שם טענו כי הטרקטורים נבדקו עוד בטרם החלו העבודות ולכן לא היה צורך לשלוח ניידת. אלא שלשאלת הקול היהודי האם מותר לטרקטורים לנוע ללא לוחיות רישוי, ענו במשטרה כי השאלה נמצאת בבדיקה.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בפעילות שתואמה ואושרה על ידי המנהל האזרחי, כוחות משטרה יחד עם כוחות מת"ק וצבא ליוו את הכלים לשטח לאחר שנבדקו.
לאחר תחילת העבודות החקלאיות הגיעה קריאה למוקד המשטרה, היות והכלים נבדקו כבר בתחילת העבודות לא היה צורך בשליחת ניידת".

במתאם פעולות הממשלה בשטחים סירבו להתייחס לטענות שעלו בכתבה ומסרו תגובה כללית אשר איננה מתייחסת לשאלה כיצד אפשרו חריש באמצעות טרקטורים ללא לוחיות רישוי: "עבודות הקטיף מתבצעות כבכל שנה באופן שגרתי בשטחי אדמות פרטיות אשר בבעלות תושבים פלסטינים הנמצאות בסמוך למאחז הבלתי חוקי אש קודש. כמו כן, עבודות אלו מתואמות, מאובטחות ומלוות על ידי כלל גורמי הביטחון".
 

זה הזמן!

הפרויקט מוגבל בזמן, אם לא נגיע ליעד - כל הכסף שגייסנו עד כה ילך לטמיון. הצטרפו עכשיו להקמת מערכת תחקירים שתשפיע במציאות הרבה יותר.

יש תשורות שוות ומעניינות - אל תפספסו!

היכנסו עכשיו ותתמכו!

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד