בע"ה ד' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הצעת חוק: ריבונות יהודית ביישובי יהודה ושומרון

ח"כ יואב קיש הגיש הצעת חוק להחלת ריבונות ישראל ביהודה ושומרון, וזאת לאחר החלטת מרכז הליכוד בנושא

  • יח"צ
  • י"ב שבט תשע"ח - 10:33 28/01/2018
גודל: א א א
צילום: נשים בירוק
צילום: נשים בירוק

ח"כ יואב קיש הגיש הצעת חוק להחלת ריבונות ישראלית ביישובי יהודה ושומרון.

אחרי ההחלטה של מרכז הליכוד על החלת הריבונות הישראלית במרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון, הוגשה הצעת חוק חדשה, שתממש את ההחלטה.

החוק מוגש על ידי ח״כ יואב קיש יו״ר ועדת הפנים ויו״ר שדולת ארץ ישראל  והנוסח תואם את נוסח ההחלטה שאושר על ידי מרכז הליכוד: ״המשפט, השיפוט, המינהל והריבונות של מדינת ישראל יחולו על כל מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון כמתואר בתוספת״ יש לציין כי בשבועיים האחרונים נבחנה הצעת החוק על ידי הלשכה המשפטית בכנסת ומוסכם כי ההגדרה המדוייקת של מרחבי ההתיישבות תסוכם במהלך הדיונים על ידי מפה שתצורף.

כתומכים לחוק צפויים להצטרף כבר בשבוע הקרוב חברי הכנסת בליכוד וכן חברי כנסת רבים בקואליציה.

כזכור החלטת מרכז הליכוד זכתה לתמיכה גורפת של כל שרי הליכוד וחברי הכנסת, אשר התחייבו לפעול להעברת החוק. 

במקביל להגשת הצעת החוק יושק השבוע קמפיין ציבורי -עד העברת החוק על ידי פורום ״מתלכדים לריבונות״, שמונה מאות חברים במרכז הליכוד.

תחת כותרת הקמפיין: ״עושים היסטוריה״, ייעשה שימוש במוטיבים של רגעים היסטוריים ואנשים שעשו היסטוריה- בדומה לאלו שיצביעו בעד חוק הריבונות. הקמפיין יקרא לשרים חברי ועדת השרים לממש את התחייבות ההיסטורית ולהעביר את החוק כפי שהתחייבו במרכז הליכוד.

מגיש ההצעה, יו״ר ועדת הפנים חה״כ יואב קיש אמר, כי ״הגיע הזמן להעביר את החלטת מרכז הליכוד לפסים מעשיים ולהחיל את הריבונות על מרחבי ההתישבות ביהודה ושומרון. כך פועלת מפלגה דמוקרטית פעילה וחזקה שמייצגת את הרוב בישראל. כאשר אנו עדים לאיבוד העשתונות הסופי של אבו מאזן מצד אחד, ומנגד רואים את התמיכה החמה מהנשיא טראמפ וביקורו של סגן הנשיא פנס, אנו מבינים שלא תהיה הזדמנות היסטורית טובה יותר, נכונה יותר, מדוייקת יותר לבצע את זה״.

ח״כ קיש מזכיר עוד, כי כבר לפני שנה וחצי ערך יחד עם חבריו בשדולת ארץ ישראל, סקר מקיף על ידי מכון מדגם של מינה צמח ומנו גבע, שגילה ש כ- 80% מהציבור במדינת ישראל, תומך בהחלת ריבונות ישראלית על העיר מעלה אדומים (גם ללא הסכם עם הערבים) כפי שהחלנו ברמת הגולן. גם אם הדבר יגרור תגובה בינלאומית חריפה.

חבר פורום מתלכדים לריבונות אריאל מורלי אמר: אנו מברכים את ח״כ יואב קיש שמוביל את מימוש ההחלטה ההיסטורית. זוהי משימה לאומית ראשונה במעלה וציונות במיטבה. ב- 2018 הליכוד עושה היסטוריה בדיוק כמו ההיסטוריה שעשה דוד בן גורין ב 1948, משה דיין ורבין ב 1967 ומנחם בגין ב 1977. אנו כאן כבר חמישים שנים וגרים באזור כחצי מיליון תושבים ישראלים - באווירה המדינית כיום זה הדבר המתבקש ביותר. ממשלות ישראל בכל השנים פעלו למען חיזוק האזור ופיתוחו. אנו ממשיכים את המהלך ההיסטורי. אנחנו לא ממציאים שום דבר חדש – אנחנו ממשיכים בדרך הציונות, חזון ציוני. עכשיו הזמן להחיל ריבונות.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד