בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקבינט: חאן אל אחמר יפונה אך ניתנה הארכה נוספת

לאחר הכרזת נתניהו אמש כי פינוי חאן אל אחמר ידחה הוחלט בצהריים (א') באסיפת הקבינט המדיני בטחוני כי המאחז יפונה אולם ניתנת הארכה נוספת על מנת לנסות להגיע להסכמה

  • דוד אור שחר
  • י"ב חשון תשע"ט - 15:12 21/10/2018
גודל: א א א
(הלל מאיר TPS)
(הלל מאיר TPS)

באסיפת הקבינט המדיני בטחוני שהתקיימה היום (א') בשעות הצהריים הוחלט כי חאן אל אחמר יפונה בשבועות הקרובים. זאת למרות החלטת נתניהו אמש לדחות את מועד הפינוי לזמן בלתי ידוע.

לאחר שאמש פרסם נתניהו את החלטתו בנושא החלה מתקפה רבתי על נתניהו בעקבות דבריו וח"כים ואישי ציבור רבים קראו נגד המהלך המפלה. לדבריהם בהחלטתו מפלה ראש הממשלה  באופן ברור בין הערבים תושבי חאן אל אחמר ליהודים מעמונה נתיב האבות ויישובים נוספים שפונו מיידית עם פסיקת בג"ץ.

ההחלטה להרוס את המאחז הלא חוקי  באה לאחר למעלה מעשור של דיונים חוזרים ונשנים בהם דנו הערכאות השונות בעתירותיהם של הבדואים תושבי המקום.

לפני כחודש וחצי הורה בג"צ למדינה באופן סופי כי יש להרוס את המקום ולהעביר את יושביו למתחם חלופי שבנתה המדינה עבורם בעשרות מליוני שקלים סמוך לירושלים.

אלא שמאז, היססה המדינה לבצע את גזר הדין החלוט ופינוי המקום טרם התבצע מסיבות שונות ומחשש המדינה לעמדת העולם בנושא. אמש כאמור, החליט ראש הממשלה לדחות את הפינוי למועד בלתי ידוע.

חברי הכנסת ומפלגות הימין זעמו על החלטת נתניהו.

תנועת רגבים שהובילה את המאבק המשפטי לפינוי חאן אל אחמר, תוקפת בחריפות את החלטת רוה"מ לדחות את הפינוי.

"ראש הממשלה נתניהו, במשך שנים ארוכות אתה מיישם בפועל מדיניות של אכיפה בררנית כלפי ההתיישבות ביו"ש, וזה לא מאגניב בכלל", אומרים ברגבים.

"פסקי הדין בעמונה ובעפרה, בבית אל ובנתיב האבות, מומשו ככתבם וכלשונם, ומדינת ישראל פעלה כמדינת חוק, אבל מול מאחז הדגל של הרשות הפלשתינית שפועלת במוצהר על פי תכנית אסטרטגית להשתלט על אזורים בשליטה ישראלית, נתניהו תפס רגליים קרות. אם הוא לא יתעשת בהקדם, הרי שההפסד הצורם במאבק על שטחי C ומול הצעדים החד צדדיים של הרשות הפלסטינית, יהיה רשום בספרי ההיסטוריה על שמו. ראש הממשלה לא יכול להפנות אצבע מאשימה לעבר בג"ץ, אלא אך ורק כלפי עצמו". 

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' תקף את נתניהו ואמר, "‏ספרו לי עוד על ממשלת ימין.  מכעיס מקומם ומדאיג. ביום שני בשעה חמש אחר הצהריים אצא לסיור בהובלת חבריי בתנועת רגבים בחאן אל אחמר.

אני קורא לחברי בקואליציה להצטרף לסיור במקום להגיע להצבעות בכנסת. נסייר במקום ויחד ננסה לגדל עמוד שדרה". 
 

עוד בנושא:

קריקטורה: הפנים האמיתיות של השמאל

בג"ץ הורה לפנות את חאן אל אחמר

פינוי חאן אל אחמר: "שיחות אזהרה" לפעילי שמאל

הבדואים עתרו ובג"ץ הקפיא את הפינוי

צפו: אז מה הסיפור מאחורי חאן אל אחמר?

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד