בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקטין שהואשם בהריגת ערבייה ישוחרר למעצר בית

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד החליט לשחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני את הקטין שהואשם בהריגת עיישה א ראבי. הפרקליטות תודיע האם בכוונתה לערער

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אייר תשע"ט - 10:04 14/05/2019
גודל: א א א
הפגנת תמיכה בקטין מחוץ לבית המשפט. ארכיון  (צילום: אברהם שפירא)
הפגנת תמיכה בקטין מחוץ לבית המשפט. ארכיון (צילום: אברהם שפירא)

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד אישר הבוקר את שחרורו למעצר בית של הקטין מישיבת פרי הארץ ברחלים שהואשם בהריגתה של הערביה עיישה א ראבי.

ההחלטה התקבלה עקרונית כבר ביום שלישי שעבר בבית המשפט אך זה הורה לספק חוות דעת של מפעילי האיזוק האלקטרוני. כעת התקבלה חוות הדעת והקטין אכן צפוי להשתחרר למעצר בית בבית קרובי משפחתו מחוץ ליהודה ושומרון באיזוק אלקטרוני ופיקוח של שני מפקחים.

כמו כן יאסר עליו ליצור קשר עם מי שלא מבני משפחתו הקרובה או עורכי דינו.

ככל הנראה הפרקליטות תערער על ההחלטה לבית המשפט העליון ותדרוש כי הקטין ישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו אך טרם פרסמה סופית את החלטתה. זו צפויה להתקבל עד למחר.

בני משפחתו של הקטין יחד עם ארגון חוננו המעניק לו סיוע משפטי, טוענים לחפותו של הנער, המתגורר באזור בנימין ולמד עד למעצרו בישיבה ברחלים.

כתב האישום נסמך על דגימת D.N.A שנמצאה באזור האירוע, אולם לטענת המשפחה, הדגימה לא מצביעה על הנער באופן מוחלט, והינה נסיבתית שכן מדובר באזור בו מסתובבים נערים רבים, ויכולים להיות מספר הסברים להימצאותה בשטח.

הקטין שוהה במעצר מזה מספר חודשים. בכתב האישום שהוגש נגדו  בגין הריגה, נטען כי השליך אבנים לעבר רכב ערבי בליל שבת שלאחר הפיגוע הרצחני בברקן בו נרצחו קים לבנגרונד וזיו חג'בי הי"ד. כתוצאה מפגיעת האבנים, כך נטען, נהרגה ערביה בשם עאישה ראבי.

השב"כ והמשטרה עצרו מספר נערים בחשד לביצוע המעשה אך למעט הנאשם כולם שוחררו לאחר שלא הושגה נגדם כל ראיה. נגד הנאשם הוגש כתב אישום המסתמך לטענת עורכי דינו באופן חריג על ראיות נסיבתיות קלושות בלבד, ומשרת את רצון המערכת להראות שפענחה את המקרה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד