בע"ה ט"ו שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקטינים לא הובאו לדיון - עורכי הדין יצאו מאולם הדיונים

שערוריה בבימ"ש המחוזי: השב"כ סירב להביא את הקטינים העצורים לדיון בעניינם, עורכי הדין עזבו את האולם: "אם החשודים לא פה - גם אנחנו לא פה"

  • יח"צ
  • ג' שבט תשע"ט - 12:07 09/01/2019
גודל: א א א

עורכי דינם של הקטינים העצורים בשב"כ יצאו לפני זמן קצר מאולם הדיונים בבבית המשפט המחוזי מרכז בלוד במחאה על כך שהקטינים אותם הם מייצגים לא הובאו לדיון. עורכי הדין חי הבר ואמיר ברכה אשר מייצגים מטעם ארגון חוננו את הקטינים סרבו לקיים את הדיון בערר שהוגש עד שהקטינים יובאו מחדר החקירות לאולם הדיונים.

כעת, נשארו באולם הדיונים השופט, נציגי השב"כ והמשטרה לבדם ללא שיש ייצוג לקטינים, מחוץ לאולם ממתינים משפחות הקטינים ועורכי דינם לראות כיצד יכריע שופט בימ"ש המחוזי יעקב שפסר.

עו"ד חי הבר מסר מחוץ לאולם "יש היום עליית מדרגה חדשה. אנחנו הגשנו ערר לבית המשפט  על הארכת מעצר של בית משפט השלום, כמו שכולנו יודעים הליכי מעצר מתקיימים כאשר החשוד נמצא נוכח באולם. כאן היחידה החוקרת החליטה שהיא לא רוצה להביא אותם והיא רוצה לקיים דיון לא בנוכחותם, הדבר הזה לא נכון, אין דבר כזה אין הליך מעצר שלא בנוכחות החשוד, לכן אנחנו כל עורכי הדין קמנו ועזבנו את האולם.

אם המערכת רוצה לקיים דיונים במעמד צד אחד שתקיים, אם החשודים לא פה גם אנחנו לא פה, שיחליטו מה שיחליטו שיהיה שיח בין היחידה החוקרת לבין בית המשפט שידברו שידסקסו בניהם - אם רוצים להאריך את המעצר, רוצים לקבל את הערר, שיעשו מה שהם רוצים אנחנו לא הולכים להשתתף במשחק הזה, יש גבול לכל תעלול.
אנחנו יצאנו מהאולם אנחנו מחכים שבית המשפט יודיע לנו, אנחנו נקיים דיונים אך ורק שהחשודים נמצאים נוכחים, מדובר בקטינים ללא עבר פלילי חלקם קטנים מתחת לגיל 16." הוסיף הבר.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד