בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב אליהו לראש השב"כ: "אבדתם את אמון הציבור"

רבה של צפת הודיע לראש השב"כ כי יציע לרבני הציבור הדתי להפסיק לשתף פעולה עם אנשיו: "פרסומי דוברות השב"כ הם שבר עומק עם הציבור שלנו"

  • הרב שמואל אליהו
  • ד' שבט תשע"ט - 14:37 10/01/2019
גודל: א א א
הלל מאיר TPS
הלל מאיר TPS

בעקבות שחרור הקטינים אשר היו עצורים בשב"כ לאור השבועיים האחרונים פנה הרב שמואל אליהו במכתב לראש השב"כ ואמר לו כי המחלקה היהודית גורמת לעצירת אמון הציבור בשירות הבטחון הכללי. 

הרב הביע זעם רב על פרסומיו השליליים של השב"כ נגד ישיבת פרי הארץ ברחלים.

"לכבוד נדב ארגמן ראש השב"כ כצפוי. שוחררו רוב הנערים שנעצרו מישיבת פרי הארץ לביתם בלי כל אשמה.

הסתבר שכל המעצר שעצרה אותם המחלקה היהודית היה לשווא. מסתבר שסתם חקרו אותם עם ידיים קשורות 12 שעות רצופות כמו פצצות מתקתקות.

מסתבר שסתם הכפשתם אותם כאילו הם רוצחים מועדים. מסתבר שכל השיימניג שדוברות השב"כ עשתה לישיבה הזאת בתקשורת ובציבור היה לשווא. מי ישלם את המחיר על העוול הנורא הזה?", שאל הרב בכאב.

"סיפרתם לראשי הישיבה ולראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון כי אתם רוצים לשתף פעולה איתם לטובת המדינה. למנוע טרור יהודי. למנוע פיגועים. אני אציע לכל חברי הרבנים ולכל אישי הציבור לא להיפגש עם ראשי המחלקה היהודית של השב"כ עד שתתנצלו ותבקשו סליחה מכל ישיבת רחלים ברבים.

אדוני ראש השב"כ. כולנו מעריכים את פעולות השב"כ למניעת טרור.

המחלקה היהודית שבפיקודך מקלקלת לכל הארגון שאתה עומד בראשו. אנשים במחלקה הזאת שכחו כי תפקידם הוא להגיע לחקר האמת, לא לתפור תיקים למי שלא אשם. בוודאי לא להכפיש ישיבה שלימה כאילו היא אנטי ציונית. מישהו שם צריך לדעת כי פרסום דוברות השב"כ על שריפת הדגל ועל צלב הקרס הוא שבר עומק מבחינתנו.

הדוברות שלכם ציירה ישיבה שכולה שורפת דגלי מדינה ומבזה אותם ואין כמוכם מי שיודע כי כל זה הוא שקר גדול ביודעין. לכלכתם ביודעים ישיבה שלימה בשומרון כאילו אתם חלק מ"בצלם" או מ"שוברים שתיקה" ואם זאת ההתנהגות שלכם, אני אציע להתייחס אליכם מהיום והלאה בהתאם.

כדאי שתדעו כי לאיבוד האמון הזה יש מחיר. לאחרונה בא אלי מישהו וסיפר לי כי הוא קיבל הצעה מהמחלקה היהודית לסייע במניעת פיגועים וטרור יהודי. אמרתי לו שאנחנו מתנגדים לפיגועים, אבל לא כדאי לו לעבוד עם המחלקה היהודית שמציירת כל גרפיטי של יהודי כאילו הוא פשע שנאה והופכת כל זריקת אבן של יהודי לניסיון רצח.

אדוני ראש השב"כ.  לא כך צריך להיות היחס בין הציבור לבין שירות הביטחון הכללי. אתה  צריך לדפוק על השולחן אחרי סדרת הכשלונות שלהם ולקרוא לסדר את ראש המחלקה היהודית שלך. לדעתי, צריך לסגור את מחלקה זו או לפחות לפטר את ראשיה. עליך האחריות למקד את מטרות המחלקה ולא לתת להם לחזור לימים של אבישי רביב. אסור לאבד את אמון הציבור, אתם חייבים לתקן מה שקלקלתם".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד