בע"ה ט"ו אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב אליהו: הגיע הזמן לבקש סליחה על פשעי הגירוש

צפו: "היום רואים שהשכל הישר של כל הנערים והנערות הצעירים האלה שמחו, היה יותר מפוכח מאלופי הצבא שפערו את פיהם", אומר הרב שמואל אליהו

  • דוד אור שחר
  • ח' תמוז תשע"ח - 10:44 21/06/2018
גודל: א א א

בסרטון קצר שמפרסם רב העיר צפת הרב שמואל אליהו לרגל 13 שנים לגירוש יהודי גוש קטיף וצפון השומרון במסגרת תכנית ההתנתקות. הוא קורא לתומכי הגירוש לבא ולהודות בטעותם. את דבריו מקשר הרב למכת טרור העפיפונים ואומר כי היא תוצאה ישירה של הגירוש.

"זה היום להצדיע לכל אלה שמחו נגד ההתנתקות. עם הצמידים, לקחו חתימות, וכו'", פותח הרב.

"במיוחד שאנו רואים איך ישראל עומדת עם ידיים קשורות מאחורה נגד טרור העפיפונים ששרף מאות אלפי דונמים, ומול הטפטוף כביכול של הקסאמים שלצערנו גבה כבר כמה וכמה אבידות בנפש. מול כל הפירות הבאושים של ההתנתקות הזאת, של הגירוש למעשה.

שלא לדבר על הסבל שסבלו עשרות אלפי משפחות. אני מדבר חטיפת גלעד שליט שזה גם פרי ההתנתקות גם צוק איתן ועופרת יצוקה עם כל החיילים ששילמו על כך בחייהם".

"מה יצא לנו מזה?", שאל הרב אליהו בכאב. "איפה המדינאים הגדולים שהבטיחו לנו מזרח תיכון חדש? מי יגלה עפר מעיניך שמעון פרס? איפה כל האלה שהבטיחו ששום קסאם לא יעוף מרצועת עזה ואנחנו ניכנס ברגע אחד ונקרע להם את הצורה...

היום רואים שהשכל הישר של כל הנערים והנערות הצעירים האלה היה יותר מפוכח מכל המדינאים החכמים והמשופעים בתקציבי עתק.

היום מתברר שתושבי גוש קטיף היו חכמים יותר מכל המכונים האסטרטגיים למיניהם וכל אלופי הצבא שפערו את פיהם ואמרו מילים כל כך מומלצות עד כמה ההתנתקות חשובה.

היום חשוב להבין כמה אותם רבנים שדיברו והסבירו וראו למרחוק, עיני העדה ממש, צדקו מול כל אותם חכמים בעיני עצמם שאמרו קול המון כקול שד-י.

הגיע הזמן לבקש סליחה מכל מי שנלחם נגד הגירוש ומותר לאדם לבוא ולומר חטאתי, עוויתי פשעתי, לא אחזור לסורי פעם נוספת".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד