בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב גינזבורג והרב ליאור במכתב חיזוק לנריה זארוג ומשפחתו

בהמשך לשימוע לצו שניתן לנריה זארוג מיצהר המורה על הרחקתו משטחי השומרון למשך שלושה חודשים, הוציאו הרב גינזבורג והרב ליאור מכתב חיזוק למשפחה "מחזקים את המשפחה העוסקים במסירות בירושת ארצנו הקדושה"

  • יח"צ
  • כ"ג אלול תשע"ט - 19:16 23/09/2019
גודל: א א א

מכתב שיצא היום (ב') מחזק את ידי משפחת זארוג מיצהר וזאת בעקבות שימוע לצו מנהלי שניתן לו לאחרונה על פועלו למען יישוב הארץ בגבעה בסמוך לישוב יצהר בה הם מתגוררים. על המכתב חתומים הרב דב ליאור, מרבני הציונות הדתית ורב קריית ארבע, והרב יצחק גינזבורג מרבני חב"ד.

"אנו מחזקים את ידיו של נריה זארוג שי' ובני ביתו, העוסקים במסירות בירושת ארצנו הקדושה וישובה בגבעות יצהר ת"ו." נכתב במכתב, בו הסבירו הרבנים גם את חשיבות מצוות יישוב הארץ ושמירה על שלמותה.

בין הנימוקים שהציגו הרבנים נכתב על הנימוק הבטחוני "מתוך הוראה של תורת אמת ותורת חיים שוויתורים וחולשה כלפי האויב מהווים סכנה ופיקוח נפש. זהו נימוק תורני בחינת 'תורה שבארץ' " נכתב. עוד נמקו כי "מצד הכרת הטוב, שלא להיות כפויי טובה לה' על "מתנת מלך", ארץ טובה ורחבה שניתנה בידינו בנסים גלויים, כמו אב הנותן מתנה לבנו האהוב. זהו נימוק מצד 'העם שבארץ'." הוסיפו במכתב.

סיבה נוספת שהוצגה במכתב היתה נושא קדושת הארץ "מצד עצם קדושת ארץ ישראל והכרח שלמותה (כמו ספר תורה שאם חסר אות אחת נפסל), 'ארץ שבארץ'. " בלשון המכתב.

בסוף המכתב כתבו הרבנים כי "ברוך ה' שיש בקרבנו בחורי ישראל יקרים המסורים בלב ונפש למען שלש השלמויות – שלמות התורה שלמות העם ושלמות הארץ – ומלאי רוח טהרה וקדושה, עוז וגבורה. נריה הוא נר הוי', אור ה' הדוחה את החושך ומביא בע"ה לגאולה שלמה בביאת המשיח בב"א." כתבו הרבנים לסיום.

נזכיר כי נריה זארוג (21), תושב יצהר נשוי ואב לשניים קיבל לאחרונה הודעה על כוונת אלוף הפיקוד להרחיק אותו מביתו ומשפחתו לתקופה של שלושה חודשים. ככל הנראה מתן הצו מגיע בעקבות פעילותו של זארוג בחיזוק ההתיישבות בגבעות הסמוכות ליצהר.

לאחרונה פרסם ארגון חוננו, אשר מסייע לזארוג, קריאה לנבחרי הציבור ולראשי הרשויות ביו"ש לפעול על מנת שאלוף הפיקוד לא יחתום על הצו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד