בע"ה כ"ד כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב דוב ליאור: "יש להעדיף רכישת פירות מיהודים מארץ ישראל"

הרב ליאור אומר את הדברים לקראת היערכות לשנת השמיטה ולרגל ט"ו בשבט. הרב ליאור ציטט את הב"ח אמר "באכילת פירותיה אנו ניזונים מקדושת השכינה"

  • יח"צ
  • ט"ו שבט תשפ"א - 07:35 28/01/2021
גודל: א א א

בשיחה עם צעירי 'תורת הארץ הטובה' לקראת ט"ו בשבט, אמר הרב דוב ליאור, כי ברכישה של פרי וירק בודאי יש להעדיף רכישה של תוצרת מחקלאים יהודיים. "זה בבחינת "או קנה מיד עמיתך" שאמרה תורה", אמר הרב ליאור.

במענה לשאלה מתי יש אפשרות לקנות מחו"ל או מגוי  אמר הרב ליאור כי אם אין בנמצא את הסוג המבוקש מתוצרת יהודית או שאיכות הפרי פחותה בהרבה אזי אפשר לקנות מגוי".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

הרב ליאור הזכיר את דברי הבית חדש בפירושו לברכת על המחייה בה נאמר הביטוי "לאכול מפריה ולשבוע מטובה", עליו אומר הב"ח: "באכילת פירותיה אנו ניזונים מקדושת השכינה". "ומי לא ירצה מעלה כזאת?", תמה הרב ליאור.

הדברים נאמרים כמגמה וקריאת כיוון  לקראת ההיערכות הציבורית לשנת השמיטה, במסגרתה עלתה על שולחנם של רבני 'תורת הארץ הטובה' מצוקתם של חקלאי הארץ, החוששים מפגיעה מתמשכת בתוצרתם וביקשו את התגייסות הציבור בעניין.

הרבנים ככלל הסכימו לפעול, על מנת לחזק את החקלאות העברית בארץ ואף יזמו היערכות והתארגנות ציבורית על פי ההלכה. בשבוע הבא, ביום חמישי, יתקיים  בע"ה כנס ראשי ישיבות עם בכירי רבני תורת הארץ הטובה בענין זה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד