בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרדיפה ממשיכה: שני צווים מנהליים למתיישבים

במהלך השבוע קיבלו שני מתישבים צווי הרחקה מיו"ש. אחד מהם - נשוי טרי

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח סיון תשפ"ד - 10:27 04/07/2024
גודל: א א א
יהודה פוקס. (דובר צה"ל)
יהודה פוקס. (דובר צה"ל)

שני מתיישבים מיו"ש קיבלו השבוע צווי הרחקה מנהליים מאלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס. אחד מהם התחתן רק לפני כחודש, לשני הותר לגור בבית סבו וסבתו בקדומים לאחר בקשת "חוננו".

מתיישב מהשומרון קיבל ביום ראשון צו הרחקה מיהודה ושומרון לשלושה חודשים עליו חתם אלוף פיקוד המרכז, יהודה פוקס. הצו אותו קיבל המתיישב נחתם כבר לפני כחודש, ובשל כך נדרש המתיישב לעזוב את מקום מגוריו באופן מידי תוך איום כי הפרת הצו תביא למעצרו.

עו"ד נתי רום מארגון חוננו פנה בדחיפות ללשכת האלוף ודרש כי יינתן למתיישב זמן להיערך למציאת מקום מגורים. בעקבות פנייתו של עו"ד רום ניתנה למתיישב אורכה עד יום שלישי למציאת מקום מגורים חלופי. לאחר מכן ניתן לו אישור לשהות בבית סבו וסבתו בישוב קדומים.

מתיישב נוסף שקיבל צו הרחקה השבוע התחתן רק לפני כחודש, ובעקבות הצו נאלץ לעזוב את ביתו. 

עו"ד רום מסר: "אותם אלו שאמונים על טרגדיית ה -7 באוקטובר, אמונים על צווי הגבלה כגון אלו. השב"כ שפוקח שבע עיניים על כל צעד של נערי גבעות מיישבי הארץ, עוצם את עיניו נוכח התעצמות האויב והאיומים הקיומיים למדינת ישראל. לדאבון הלב, מבחינת האלוף פוקס זכויות אדם של נערים עם פאות מסולסלות נתונות למרמס. מי ייתן והחלפתו הקריבה של האלוף תסמן שינוי גם בהיבט הזה".

תגובת דובר צה״ל: נגד הנ"ל הוצא צו הגבלה ופיקוח, זאת לאחר שהוצגה למפקד פיקוד מרכז המלצת גורמי הביטחון, המלמדת על סיכון הנשקף ממנו לביטחון האזור.

באפשרותו להגיש השגה נגד הוצאת הצו, שתישקל באופן ענייני, ותוך איזון מכלול השיקולים הרלוונטיים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון