בע"ה ט"ו אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרס בבת עין: שוטרים מנעו מתושבים לתעד

הרס שני בתוך יממה: כוחות משטרה הרסו הבוקר את גבעת 'אוהבי-יה' הסמוכה לישוב בת עין

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה טבת תשפ"ב - 12:28 29/12/2021
גודל: א א א

כוחות משטרה ומנהל אזרחי ביצעו הבוקר הרס שני בתוך יממה בגבעת 'אוהבי-יה' הסמוכה לישוב בת עין.

בגבעה שהוקמה לפני כחודשיים לזכרו של אהוביה סנדק ז"ל שהתגורר בישוב בת עין הסמוך, מתגוררת משפחה וכן גרעין של בחורים שעוסק בפיתוח המקום והכשרתו לקליטת משפחות נוספות.

מדיווחי התושבים בגבעה עולה כי בנוסף לעשרות השוטרים שהשתתפו בפינוי הגבעה ובהרס המקום, הגיעו גם חיילי צה"ל שנשלחו על ידי הצבא לסייע במשימת הפינוי.

עוד מדווחים התושבים כי שוטרי מג"ב מרחיקים אותם מהמקום ומונעים מהם לתעד את ההרס.

"שר הביטחון גנץ שובר שיאים חדשים של ציניות במאבקו כנגד ההתיישבות היהודית" תקפו בגבעה כשהם מתייחסים לשימוש שנעשה בחיילי צה"ל, "במקום שלוחמי צה"ל יהיו עסוקים בשמירה על חייהם של תושבי גוש עציון, שולח שר הביטחון את טובי חייליו למאבק נחוש כנגד ההתיישבות היהודית שמיישמת את החזון הציוני". התושבים מקשרים בין ההרס היום לבין פגישתו של גנץ עם יו"ר "הרשות הפלסטינית" אבו מאז אתמול, ואמרים כי "אחרי מסעות ההרס האחרונים ופגישת גנץ-אבו מאזן אתמול, לא נותר אלא לקבוע שהממשלה הנוכחית גמרה אומר למגר לחלוטין את ההתיישבות היהודית בגבעות, לצורך פינוי השטח לטובת הקמת מדינה פלסטינית".

ההרס בגבעה בבת עין מתווסף להרס נוסף אתמול (ג') כאשר כוחות משטרה ומנהל אזרחי הרסו חממות וכן סככת רועים בגבעת תפוח מערב שבשומרון. על שטח הגבעה מתנהל הליך בבג"ץ.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד