בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הר חברון: כוח המתנדבים מנע לינץ' ברועי הצאן

כוח מתנדבים הצליח להניס ערבים אשר תקפו נערים שרעו צאן סמוך לאשתמוע ולמנוע את גניבת העדר: "מסירות נפש וערבות הדדית"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' תמוז תשע"ט - 13:53 11/07/2019
גודל: א א א
 (משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)

מערך המתנדבים למניעת גניבות וסיוע לחקלאים ביהודה ושומרון נוחל הצלחה.

בתחילת השבוע תקפו ערבים שני נערים יהודים אשר רעו עדר צאן בחווה בדרום הר חברון וניסו לגנוב את עדרם. כוח מתנדבים שסייר באיזור הוקפץ למקום והצליח למנוע לינץ' בנערים ואת גניבת העדר.

האירוע החל כאשר בתחילת השבוע דווח כי ערבים המתגוררים באיזור חוות אשתמוע בדרום הר חברון גנבו צילייה המשמשת מחסה לעדר הצאן של החווה. אנשי מערך המתנדבים המתמחה בביצוע מעקבים אחר גנבים ובהשבת הרכוש הגנוב הגיעו למקום יום לאחר מכן על מנת לסייע בחיפושים אחר הצילייה.

המתנדבים התאספו בחווה והתכוננו ליציאה לחיפושים כאשר באותו הזמן שני נערים בגילאי 15-16 רעו את עדר הצאן של החווה לא רחוק משם.  לפתע הפתיעו את הנערים קבוצת ערבים החמושים באלות ובצינורות מתכת והחלו לתקוף אותם באבנים תוך שהם מצמצמים טווח אליהם על מנת להכות אותם וככל הנראה לגנוב את העדר.

הנערים ניסו להתקדם ולחלץ עצמם מהמקום אך הערבים התקרבו אליהם והחלו להכות אותם. אחד הנערים נפצע בידו ממכת אלה. בשלב זה הוזעקו אנשי כוח המתנדבים לסייע לזוג הנערים.

בחסדי ה' הצליחו המתנדבים לעצור את התקיפה והערבים נמלטו מהמקום וכך סוכלה גניבת העדר.

בעל העדר שהוזעק אף הוא למקום נאלץ להשתמש בנשקו האישי על מנת להרחיק את הפורעים זאת מכיוון שזמן רב לקח עד שכוחות צה"ל הגיעו לזירה. מייד לאחר האירוע הגיעו למקום שוטרי משטרת חברון אשר בחרו לעצור את בעל החווה על כך שהשתמש בנשקו. שעות ארוכות לאחר מכן שוחרר בעל החווה לביתו ונשקו הושב לו לאחר חקירה.

לא מדובר באירוע הראשון באיזור בו ערבים מנסים לבחון את יכולת התגובה של בעלי החווה וחוות נוספות בהר חברון.

המתנדבים הצליחו להרחיק את התוקפים והם מנסים לפעול בצורה דומה על מנת לספק הגנה לכלל בעלי החוות באיזור.

כוחות מתנדבים דומים הפועלים באיזור בנימין הצליחו מספר פעמים לסייע בהשבת רכוש וטרקטורים שגנבו בדואים מחקלאים בבנימין ובבקעת הירדן. נכונותם של המתנדבים להעניק בטחון לחקלאים סייעה למצוא במקרים רבים את עקבות הגנבים.

במקרה הנוכחי, לדברי בעל החווה, הגעת המתנדבים הייתה מרגשת וגילתה ערבות הדדית רבה.  הגעת המתנדבים לשטח גרמה לתוקפים להבין כי כוח משמעותי מסתובב באיזור ובעקבות כך הם נטשו את המקום והבחורים והעדר ניצלו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד