בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השופט ביטל את כל ההגבלות על נריה זארוג

בית משפט השלום ביטל את כל התנאים המגבילים של נריה זארוג, וזאת לבקשת עו"ד עדי קידר שהגיש בקשה לעיון חוזר בעקבות סיום הצו המנהלי

  • יח"צ
  • י' כסלו תש"פ - 11:41 08/12/2019
גודל: א א א
(אברהם שפירא)
(אברהם שפירא)

שופט בית משפט השלום בפתח תקווה ארז מלמד ביטל הבוקר (ראשון) את כל תנאי השחרור המגבילים נגד נריה זארוג. הביטול מגיע לאחר שעו"ד עדי קידר מארגון חוננו הגיש בקשה לעיון חוזר, בה ביקש כי בית המשפט יורה על ביטול כל התנאים וזאת לאור סיום צו ההגבלה המנהלי.

בהחלטה ציין השופט מלמד כי אי חידוש צו ההרחקה המנהלי נגד זארוג מצביע על כך שמסוכנותו של זארוג, אשר הובילה לקביעת תנאי השחרור המגבילים, "נחלשה בצורה משמעותית".

בנוסף ציין השופט בהחלטה כי "אי חידוש הצו מהווה שינוי נסיבות, אשר יש בכוחו להוביל לשינוי בתנאי השחרור.. ככל שמסוכנותו של המבקש היתה 'חיה ובועטת', חזקה שצו האלוף היה מתחדש. סוף דבר, אני מורה בזאת על ביטול תנאי שחרורו המגבילים של המשיב".

    | מברכים על החלטת בית המשפט

עורך דינו של זארוג, עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, ברך על ההחלטה "אנו מברכים על החלטת בית המשפט על ביטולם של תנאים שכבר אינם מעשיים יותר ואין בהם עוד כל תכלית, ואנו תמהים על עמדת התביעה שהתעקשה והתנגדה לבקשתנו".

לאחר מאבק עיקש בצו המנהלי הסכים המורחק זארוג להשתחרר ממעצר, זאת לאחר למעלה משבועיים בהם סרב לחתום על תנאי שחרור המחייבים אותו לציית לצו המנהלי המרחיק אותו מביתו.  רק לאחר שפקע תוקף הצו הסכים זארוג להשתחרר ולשוב לביתו בגבעת קומי אורי שביצהר, זאת תחת תנאי שחרור מגבילים. כאמור, היום ביטל בית המשפט את התנאים המגבילים נגדו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד