בע"ה ז' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השופט לקח על עצמו לחקור את פרשת הריגתו של אהוביה סנדק

בתום הדיון בבקשת משפחת סנדק, הודיע השופט וינשל כי הוא מחליט לעיין בחומרי החקירה ולחקור את מותו של אהוביה סנדק ז"ל.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט טבת תשפ"א - 13:06 13/01/2021
גודל: א א א

שופט בית משפט השלום בירושלים אליעד וינשל הודיע כי הוא לוקח על עצמו לעיין בחומרי חקירת מותו של אהוביה סנדק ז"ל. "רואה עצמי כשופט שיחקור את נסיבות מותו של הנער, בסיום הדיון אקח את כל חומרי החקירה לעיוני".

את הדברים אמר השופט וינשל במהלך הדיון שהתקיים בבית המשפט בבקש תמשפחת סנדק למנות שופט חוקר שיחקור את נסיבות מותו של בנם, אהוביה סנדק ז"ל שנהרג בידי שוטרים מימ"ר ש"י במהלך מרדף משטרתי.

עו"ד אריאל עטרי אשר ייצג את המשפחה מטעם ארגון חוננו אמר בדיון, כי "מח"ש החליטה שלא לחקור את השוטרים באותו הלילה, מטעם זה ומטעמים נוספים מח"ש לא יכולה להישאר היחידה שתחקור כאן." אמר עטרי בדיון.

בדיון נחשף, כי מספר בכירים בפרקליטות מעורבים בתיק בניהם מומי למברגר ונורית ליטמן. "העובדה כי משרד המשטים מאפשר למשטרה לקבל את כל החומרים שמח"ש אוספים, מצביעה על כשל חמור, ומדירה שינה מעינינו", הוסיף עו"ד עטרי בדיון.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עו"ד עטרי הוסיף ואמר, כי "למדים אנחנו מדברי הפרקליטות כי כבר באותו יום בדוחות הפעולה של השוטרים נכתב שהיה מגע בין הרכבים. הפרוש שכבר שעות לאחר האירוע למח"ש היה ידוע שיש שוטרים שמעשה שלהם גרם למוות. אנו למדים עוד שגם הנערים עוד באותו היום אמרו כי השוטרים פגעו בהם והרגו את הנער. באותו י"ם ראשת מח"ש מחליטה שלא לחקור את השוטרים - לא עוצרים, לא חוקרים, לא מונעים תאום עדויות, לא מונעים שיבוש, בניגוד להתנהלות מול אזרחים במקרים דומים, השוטרים הגיעו למשרדי מח"ש ושלחו אותם הביתה. אני אומר בסוגרים- להמשיך ולתאם עדויות".

"במקביל משרד המשפטים - מחליט להכניס את המשטרה גם לחקירה,  מכאן חקירת מח"ש נחשפת למשטרה.  והחטא הקדמון של לפני הקמת מח"ש - חקירת שוטרים בידי שוטרים חוזרת. החקירה זוהמה".

   | "מברכים שהשופט החליט לפתוח בחקירה"

עו"ד אריאל עטרי המייצג את משפחת סנדק מטעם ארגון חוננו מסר  "הבקשה שלנו הייתה שימונה שופט לחקור את סיבת מותו של אהוביה ז"ל, אנו מברכים על כך ששופט בית משפט היום החליט כן לפתוח בחקירה כזו. בהמשך להחלטה המבורכת הזאת למינוי שופט חוקר, בית המשפט היום לקח אליו חלק גדול מהחקירה כדי להתחיל ולבחון ולבקר את הפעולות של מח"ש ומשטרת ישראל בפרשה. ואנחנו מקווים מאוד לקבל החלטה כבר בימים הקרובים.

הפרקליטות באופן לא מפתיע ניסתה למנוע בכלל חקירה ע"י שופט, וביקשו שלא ימונה שופט לחקור את סיבת מותו של אהוביה ז"ל, בימ"ש לא קיבל את העמדה שלהם ובפועל הוא לקח את חומר החקירה והודיע לנו שהוא רואה בעצמו שופט חוקר שכזה. בהמשך ציינו נציגי הפרקליטות שיכול להיות שהם יבקשו להציג חלק מהחומר בדלתיים סגורות. דייה לשמחה בשעתה".

אמו של אהוביה ז"ל, איילת סנדק מסרה "אנחנו מאמינים בעז"ה שהאמת תצא לאור. זה היה דיון לא קל. צפיתי איך פרקליטת המדינה נלחמת בעוז ובגבורה להגן על רוצחים. זה יום מאוד עצוב למדינת ישראל. אני מקווה ומאוד מאמינה שנראה את השינוי ממש בקרוב ומהר. יש עוד כל כך הרבה חקירות... חקירות זה דבר שכל כך נמרח ומתמשך. אנחנו מאוד מקווים שהצדק יצא לאור כמה שיותר מהר, ועם המון המון תפילות. תודה רבה לעם ישראל, שתומך בנו. שאנחנו לא מפסיקים לקבל גיבויים ועידודים. עם ישראל והציבור יודע את האמת. אומרים שהשמש והאור הוא המנקה הכי טוב.
האמון שלי לא נפגע מבתי המשפט, אלא האמון במח"ש ובמשטרת ישראל שמהשנייה הראשונה התנהלה בצורה שצועקת ללב השמיים. אנחנו כמשפחה עד עצם הדקה הזו שאני מדברת איתכם לא קיבלנו הודעה רשמית על מות בננו ממשטרת ישראל, וזה האבסורד הנוראי והעוול שזועק לשמיים. אבל בעז"ה אנחנו עם ישראל עם של אמת וצדק, הכל יסתדר".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד