בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

13 שנה לגירוש: "מצפים לביטול חוק ההתנתקות"

לרגל ציון 13 שנה לגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון עלו אמש (ג') אורי אריאל, הרב ליאור ויוסי דגן ליישוב החרב חומש

  • יח"צ
  • כ"ג סיון תשע"ח - 10:49 06/06/2018
גודל: א א א

אמש (ג') עלו שר החקלאות ח"כ אורי אריאל, יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ורבה של קריית ארבע, הרב דב ליאור לישיבת חומש, לחזק את תלמידיה ורבניה. 

ישיבת חומש פועלת מתוך הישוב העקור חומש, שפונה במסגרת התוכנית המכונה: "תוכנית ההתנתקות". יחד עם הישובים שאנור, גנים, וכדים בצפון השומרון, ויישובי גוש קטיף.

ישיבת חומש פועלת מאז יום הגירוש מתוך הישוב. הביקור הנו חלק מקמפיין רחב, אותו מנהלים מגורשי חומש ושאנור בכדי להעביר את החוק לביטול חוק ההתנתקות בצפון השומרון, לחזור לביתם ולתקן את עוול הגירוש. 

השר אורי אריאל נפגש עם התלמידים ואמר "נזכור ונחזור, מחכים בציפייה להעברת החוק של חברתי ח"כ שולי מועלם לביטול חוק ההתנתקות בצפון השומרון ושנוכל לחזור, סוף סוף, אחרי 13 שנים, הביתה".

השר הוסיף ואמר לתלמידים כי "אתם הקבוצה החלוצית ביותר בעלת הערך המשמעותי ביותר שיש לנו כיום. אנו ממשיכים לפעול כדי שנוכל לשוב הביתה".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הוסיף ואמר: "אנחנו מצדיעים ומחזקים את ידי תלמידי ישיבת חומש וראש הישיבה הרב אלישמע כהן שליט"א , חומש הינה חלק בלתי נפרד מישובי המועצה האורית שומרון ואנחנו בטוחים שקרב היום בו נבנה את חומש ושאנור מחדש. רוב שרי הממשלה תומכים בחזרה לחומש ושאנור ובביטול חוק ההתנתקות  אנחנו מצפים מהממשלה הזו, להעביר את הצעת החוק ולתקן את העוול הנורא הזה".

הרב דב ליאור בירך את תלמידי הישיבה ואמר כי "אני שמח מאוד לראות כאן את בני התורה. אם הייתי בן 18 הייתי בא לכאן כל יום כמוכם. באתי לכאן לשאוב ממכם עוז וגבורה אתם נוער נפלא הדבק בארץ ישראל בתנאים חלוציים לא קלים במסירות גדולה!  אתם ממשיכים את דרכם של כלב בן יפונה ויהושוע בן נון".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד