בע"ה ט"ו שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התעללות בעצורי ההפגנות נגד העינויים

נער ונערה שנעצרו בהפגנה במוצ"ש עברו התעללות: נערה נאלצה לעשות צרכיה במכנסים, הנער הוכה ואויים באיומים קשים - נאלצו לישון על רצפת המסדרון

  • יח"צ
  • ד' שבט תשע"ט - 09:14 10/01/2019
גודל: א א א
ההפגנה במוצ"ש בכיכר פריז
ההפגנה במוצ"ש בכיכר פריז

שופט בית משפט השלום אלעד פרסקי דחה בקשת המשטרה להאריך מעצרם של שני קטינים, אחד  מהם בנו בן ה 15 של בנצי גופשטיין  ובגיר שנעצרו במהלך הפגנה נגד העינויים והורה לבדוק את טענותיהם הקשות על פגיעה בזכויותיהם.

במוצאי שבת התקיימה הפגנה מול בית ראש הממשלה בדרישה לעצור את העינויים.

במהלך האירוע עצרו שוטרי מג"ב באלימות את בנו של בנצי גופשטיין בן ה - 15 שהוכה באגרופים וגם בתוך הניידת וכן נערה נוספת ובגיר.

במהלך שהותם בתחנת המשטרה סירבו השוטרים לאפשר לנערה לגשת לשירותים ולאחר שעות רבות של מעצר בלילה נאלצה הנערה להטיל מימיה בבגדיה. כמו כן לאחר חקירתם שהסתיימה לפי טענת המשטרה בשלוש לפנות בוקר, החליטו החוקרים להותיר את הקטינים והבגיר במסדרון תחנת המשטרה מבלי לשלוח אותם לבית המעצר כמתחייב על פי חוק.

למחרת ביקשה המשטרה להאריך מעצרם של המפגינים בשלושה ימים.

עו"ד איתמר בן גביר שייצג את בנו של גופשטיין הטיח ביקורת חריפה במשטרה והציג לשופט פסיקה מתביעה אזרחית שבמהלכה נאלצה המשטרה לשלם עשרת אלפים ש"ח לקטין אשר שהה במסדרון במשך הלילה בניגוד להוראות המעצר, כמו כן הציג לשופט תמונות ממעצרו של בנו של גופשטיין במהלכם הוא נראה מוכה על ידי שוטרי מג"ב.

עו"ד בן גביר טען כי אין כל עילה למעצר ולאחר שחקר את טוען המעצרים זה הודה כי אין כל פעולת חקירה שיש להשלים.

ב"כ של הנערה עו"ד משה פולסקי מעמותת חוננו תקף בחריפות את העובדה שנשללה מהנערה הזכות ללכת לשירותים.

עו"ד פולסקי טען כי המעצר פסול ובכל מקרה אין להאריך מעצר בגין הפגנה וכן טען כי גם אין כל סיבה לשחרר בתנאים מגבילים. 

השופט אלעד פרסקי דחה טענות המשטרה וקבע שאין סיבה להאריך מעצרם של המפגינים או להורות על שחרורם בתנאים ולכן הורה לשחררם אך ורק בחתימה על ערבות שיגיעו לחקירה או למשפט ככל שידרשו.

כמו כן הורה השופט לבדוק את הותרתם של הקטינים במסדרון תחנת המשטרה ללא מיזרון ומים זורמים, וכן לבדוק את הטענות של הקטינה לפיהן היא נאלצה לעשות צרכיה במכנסיים, ואת תקיפתו של הקטין בידי שוטרים. 

עו"ד איתמר בן גביר אומר בתגובה כי: מ"אירוע לאירוע אני נדהם מהפרת הזכויות וההתעללות של שוטרים כלפי מפגיני ימין ושואל את עצמי לאן נעלמו כל ארגוני זכויות האדם.

תוקפים ילדים באמצע הפגנה, מותירים אותם במסדרון במשך לילה שלם ללא מיטה וכרית לשים את הראש וגם לא מאפשרים לנערה להתפנות בשירותים - לאן הגענו ? בכוונתי להגיש תביעה אזרחית נגד ההתעללות" 

עו"ד משה פולסקי מעמותת חוננו אומר בתגובה כי: "אנו שמחים שבית המשפט שחרר את כל העצורים ללא כל תנאי, כאשר מלכתחילה לא הייתה הצדקה למעצר. אנחנו דורשים שהאירוע כולו יועבר למחלקה לחקירת שוטרים שתבחן  את התנהלות השוטרים. הדבר אינו מתקבל על הדעת כי מפגינים שבאו למחות באופן לא דמוקרטי, יפלו קורבן להתנהלות לא חוקית ולא מוסרית"

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד