בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התקיפה ב'גאולת ציון': מפקד הפינוי האלים ושוטרת יועמדו לדין משמעתי

מח"ש קיבלה את תלונת ארגון חוננו: יועמדו לדין משמעתי מפקד במג"ב שפיקד על פינוי אלים ושוטרת שהשתתפה בפינוי. עו"ד מנשה יאדו: "מברכים על ההחלטה, נוודא שמשטרת ישראל תביא את הנילונים לדין".

  • יח"צ
  • י"ז אייר תשפ"א - 12:07 29/04/2021
גודל: א א א

המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה על העמדתם לדין משמעתי של מפקד כוח מג"ב ושוטרת מג"ב, לאחר שעו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו הגיש תלונה על פינוי אלים וברוטאלי שהתרחש בגאולת ציון בבנימין לפני למעלה משנה, והם יועמדו לדין בגין שימוש בכוח שלא כדין.

בתלונה פירט עו"ד יאדו כי בעת הפינוי, שנועד להחרים באגר שעבר במקום, נעשו השפרצה חוזרת ונשנית של גז פלפל מטווח אפס לפניהם של המפגינים, הפשטה של שני מפגינים, אלימות כללית, חטיפה של טלפון ממפגינה על מנת למנוע תיעוד ועוד.

בתיעוד האירוע ניתן לראות המעשים עליהם הוגשה התלונה כנגד השוטרים. בנוסף נכתב בתלונה "האירוע דוברר בתקשורת ודובר מג"ב הוציא מידע כוזב לפיו במהלך האירוע התבצע כביכול יידויי אבנים כלפי מג"ב, ומדובר בדיווח שווא שמהווה בין היתר עבירה של לשון הרע".

עוד נכתב כי "התלונה מוגשת בעיקר כלפי מפקד הכוח ונגד שוטרת, בשל האחריות הכללית של מפקד הכוח על האירוע והאלימות הפיזית האסורה שהפעיל בעצמו, ובשל אלימות מופרזת כדפוס חוזר ונשנה מצד השוטרת".

בנוגע לשימוש בגז מדמיע, נכתב בתלונה כי "הסרטונים מוכיחים כי השימוש הוא פרוץ לחלוטין, מנוגד לנוהל, פוגעני, משפיל ויוצר תחושה כי כנגד מתנחלים לא פועלים הנהלים הכתובים אלא חלים כללים אחרים - כללי שטח אלימים".

לגבי הפשטת המתיישבים נכתב כי ההפשטה נעשתה כאמצעי מדכא, ולא כחלק מפעולה שיטורית כלשהי. בנוסף, "קיימים תיעודים לאלימות כללית, הכאה באמצעות הנשק, גרירת נערות משערות הראש, ויש לברר את ההתנהלות ולשמוע את תלונות. כן דווח על כך שלא אפשרו לחובשים להגיע ולעזור במידי לפצועים, ולכאורה בלא הצדקה מבצעית".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שהגיש את התלונה למח"ש ברך על ההחלטה להעמיד את השוטרים לדין "אנו מברכים את מח"ש על החלטתם. אנו יודעים שברמת השטח כבר מאז שהוגשה התלונה הוסקו מסקנות והופסק השימוש האלים בגז מדמיע. לגביי השוטרים הנילונים נמשיך לעקוב מול מחלקת המשמעת של המשטרה על מנת שהאישום לא ימוסמס, כפי שכבר מוסמס במקרים קודמים בהם טיפלנו. נוודא ונפעל בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו שמשטרת ישראל אכן תביא את הנילונים לדין לפני מותב תלתא של בית הדין המשטרתי למשמעת".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון