בע"ה ט' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברי פרלמנט זעמו על שרת החוץ שנפגשה עם ח"כים ערבים

חברי הפרלמנט האירופי מחאו נגד שרת החוץ של האיחוד האירופי שנפגשה עם ח"כים ערבים נגד חוק הלאום ולא נפגשה עם משלחת מיהודה ושומרון

  • יח"צ
  • כ"ח אלול תשע"ח - 21:38 08/09/2018
גודל: א א א
דגן נואם בפרלמנט האיחוד האירופי מוא"ז שוומרון
דגן נואם בפרלמנט האיחוד האירופי מוא"ז שוומרון

חברי הפרלמנט האירופי הביעו את מחאתם על החלטתה של שרת החוץ של האיחוד האירופי פרדריקה מוגריני להפגש עם הח"כים הערבים של הרשימה המשותפת אך בו זמנית התעלמה מבקשות משלחת הדו קיום מהשומרון לפגישה. 

משלחת הדו קיום שבה היו חברים ישראלים ופלסטינים הגיעה לכנס בפרלמנט האירופי כחלק מפעילות המועצה האזורית שומרון להסברת ישראל והשומרון ולמלחמה בדה לגיטימציה ובחרם הנעשה לישראל בעולם.

במהלך הכנס שהתקיים השבוע בפרלמנט האירופי, התקיים אירוע מקביל במסגרתו הגיעו ח"כים ערבים מהרשימה המשותפת לשרת החוץ של האיחוד האירופי וביקשו ממנה לגנות את ישראל בשל מדיניותה. 

בראש המשלחת מהשומרון עמד ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן המוביל את פעילות ההסברה של השומרון בעולם.

"אני חייב לומר שלא התפלאנו על החלטתה של מוגריני" אומר דגן, "לצערי היום האיחוד האירופי מונהג על ידי גורמי שמאל קיצוני, שמוכנים בכדי להלחם בישראל, אפילו להתעלם ממשלחת דו קיום.

כל מה שיפגע בישראל שלא לומר בהתיישבות, מקובל עליהם. מצד שני שמחנו לראות את התמיכה של חברי הפרלמנט האירופי, בנו ובמהלך אותו אנחנו מקדמים. התמיכה הזו לא מובנת מאליה והיא מסמנת את תחילת המהפכה והשינוי התפיסתי כלפי יו"ש גם בפרלמנט האירופי"

חברי הפרלמנט האירופי הביעו כאמור את מחאתם על החלטתה של מוגריני. בין השאר, חבר הפרלמנט האירופי בסטיאן בלדר אמר: "הצטערתי מאוד לגלות ששרת החוץ של האיחוד האירופי  הגב' פרדריקה מוגריני סירבה להפגש עם נציגי המועצה האזורית שומרון וכן עם אנשי עסקים משני הצדדים מהצד הפלסטיני ומהצג הישראלי כשהאיחוד האירופי אומר שהוא בעד פתרון 2 המדינות במצב כזה צריך לדבר עם שני הצדדים.

כמו כן אני חייב לציין שלא סביר לסרב להפגש עם אנשי עסקים משני הצדדים ועם נציגי מועצה אזורית שומרון  ובאותו הזמן לתת פלטפורמה לחכים מאוד רדיקלים ואנטי ישראלים מהרשימה משותפת אני יודע מביקורי הרבים לישראל אני מכיר את הערבים הישראלים שהם אנשים מתונים שאוהבים את ישראל ומאחלים טוב לישראל ואני יכול לומר את ההפך לגבי חברי הרשימה המשותפת

חבר הפרלמנט האירופי סטיבן וולפי אמר כי "כידוע לכם מחר מגיעה הרשימה המשותפת שזוכה לפגישה עם מוגריני, שרת החוץ כביכול של האיחוד האירופי, ואז הם הולכים לערוך קמפיין נגד ישראל והמדיניות שלה.

מצד שני, משלחת משותפת של יהודים וערבים, פלסטינים ומתיישבים, שעוסקת בדו קיום, שמגיעים אף הם מחר לכנס לא זוכים לפגישה עם מוגריני. זה רק מראה לכם איפה עומד האיחוד האירופי כלפי ישראל – האם הוא בעד ישראל או בעד הפלסטינים? אני אשאיר לכם לחשוב על התשובה. אם האיחוד היה פרו ישראל – מוגריני וודאי הייתה פוגשת את הקבוצה המייצגת את כל מגוון הקשת הישראלית ולא את הערבים המייצגים רק את הערבים והפלסטינים"

חבר הפרלמנט האירופי יז'י פיין: "כתבתי מכתב לגב' מוגריני בנוגע למדיניות כלפי ישראל ובעיקר ניסיתי להסביר את עמדת צ'כיה התומכת בישראל ובפעולותיה. תשובתה היתה מדאיגה מאוד, מפני שהתשובה היתה שלאיחוד האירופי ישנה רק מדיניות פוליטית  אחת שעליה לא יתנהל כל דיון, האיחוד האירופי באופן בסיסי תומך בפלסטינים.

זו גישה שגויה כלפי המדיניות הנצרכת. אנחנו זקוקים לדיונים אנו זקוקים לשיחות, עלינו להשוות ולבחור בדרך הטובה ביותר. ומה אנו יכולים להשיג באמצעותה. והגישה הזו שבה לא מקיימים דיון מתווים מדיניות אחת  שאי אפשר לשאול עליה שאלות, זו לא גישה דמוקרטית לפתור סכסוכים.
(ההחלטה של מוגריני) היא גישה קיצונית של המדיניות  הקיימת, תומכת בצד אחד בלבד ולא משוחחת עם הצד השני. זו מדיניות שגויה שאינני מסכים לה. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד