בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חוברות לימוד על מחבלים בבתי ספר בירושלים

חוברות לימוד של בתי הספר הערבים במזרח ירושלים המציגות דמויות מחבלים כמודל לחיקוי

  • כ"ח תמוז תשע"ח - 11:58 11/07/2018
גודל: א א א
הסתת ילדים לטרור (צילום מסך)
הסתת ילדים לטרור (צילום מסך)

חוברות לימוד בבתי הספר הערבים של אונר"א מציגות תמונות מחבלים כמודל לגאווה וחיקוי. החוקר דוד בדין אף פרסם כי על החוברות כתוב כי הן יוצאות בסיוע משרד החינוך ועיריית ירושלים.

בשידור חי של ראיון עם העיתונאי דוד בדין שהעלה לפייסבוק פעיל ארגון "ישראל שלנו" נתי סמדר, סיפר בדין על התופעה.

"אני מנהל מכון מחקר לחקר המזרח התיכון מזה שלושים שנה. אנחנו חוקרים חומר על מה שקורה בעולם הערבי ובמיוחד בירושלים", מספר דוד.

"אנחנו קונים את ספרי הלימוד של בתי הספר ברשות הפלסטינאית ובירושלים המקבלים מימון גם של הרשות הפלסטינאית אך גם של עיריית ירושלים ומשרד החינוך. עכשיו הנושא המזעזע הוא שיש כאן בחוברות האלה", אומר דוד ומציג למצלמה עמוד לדוגמא: "נושאים בשביל ילדים כמו תמונות של מחבלים  שעניינם הוא לתת לילדים דוגמא לילדים איך שהם צריכים להיות".

בין הדפים אותם הציג דוד ישנם שלושה דפי לימוד העוסקים בדמותה של המרצחת דלאל מוגרבי שרצחה יחד עם מחבלים נוספים 35 יהודים הי"ד בפיגוע רצחני בכביש החוף לפני 40 שנה.

המחבלת מוצגת בספר כלוחמת חופש וגיבורה שיש לחקות אותה ולהוקיר את מעשיה.

לדברי בדין "הבעיה שעם ישראל לא יודע מזה כי אונר"א שכרה משרד יחסי ציבור ושילמה לו חצי מיליון דולר כדי לשכנע את עם ישראל שכאילו יש תכנית למען השלום. ומושקעים בה הרבה כספים אנחנו משדרים מה שבאמת קורה כי אם היה תכנית למען שלום היינו משדרים את זה מחר בבוקר ומקבלים תשבחות. התפקיד שלי בכנסת הוא לעבוד על מה שנקרא הלובי למען רפורמה באונר"א.  אנחנו צריכים להראות שיש כאן שיש כאן מערכת לימודים שהיא ללא תקדים.

אני בררתי עם שלושה חברים שלי שחקרו את תקופת הנאצים, האם בזמנו היו חוברות לימודים שמעודדים רצח יהודים ומציגים רוצחים, ולא היו. שאלתי עוד את החברים שלי שחוקרים את הנאצים האם היו תמריצים, לצורך הדיון ולא היו. יש פה תקדים ערבי כאשר בעוד יומיים מוצאים שלושים ספרי לימוד ואנחנו צריכים להתעורר ולעצור את ההסתה הפרועה הזו".

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד