בע"ה ט"ז סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פצועים בחומש: אנשי המנהל תוקפים את תלמידי הישיבה ומחרימים ציוד

לאחר ההרס בבנימין - אלימות קשה בחומש. אנשי המנהל האזרחי תקפו את תלמידי הישיבה והחרימו ציוד. במקום פצועים, ביניהם קצין שנדרס מרכב של המנהל. "המראות הקשים של תלמידי ישיבה עצורים מזכירים תקופות אפלות".

  • יח"צ
  • ח' שבט תשפ"ב - 12:21 10/01/2022
גודל: א א א
(צילום: ברלה קרומבי)
(צילום: ברלה קרומבי)

אנשי המנהל האזרחי הגיעו ליישוב חומש והחלו להחרים ציוד בישיבה במקום תוך הפעלת אלימות קשה כלפי תלמידי הישיבה אשר יושבים פסייבים על הכביש במקום.

אחד מתלמידי הישיבה שרוסס בגז בידי שוטרי מג"ב מטופל בידי חובשים באמצעות חמצן וסובל מקשיי נשימה קשים. בנוסף, 4 בחורי ישיבה נפגעו קל במהלך הפינוי מאלימות שוטרי מג"ב ומשימוש כנגדם בגז, חלקם נפגעו בראשם. בתוך כך, רכב של המנהל האזרחי שעסק בהחרמת ציוד וחומרי בניה, דרס בשוגג קצין צה"ל במקום, הקצין נפגע ברגלו. כוחות מד"א עושים דרכם ליישוב לטפל בכלל הנפגעים.

רבני הישיבה משוחחים עם קציני צה"ל ומנסים להרגיע את הרוחות. העימותים במקום נפסקו וכוחות המינהל האזרחי עזבו את היישוב.

מישיבת חומש נמסר: "שוב הוציאה הממשלה בלון ניסוי כדי לראות את תגובת הציבור לגדיעת 15 שנים של לימוד במקום. ממשלת ישראל החליטה לחדש את חוק ההתנתקות וליישם אותו בחומש. בזכות התמיכה הציבורית האדירה זה לא קרה בתום ימי השבעה על תלמידנו יהודה דימנטמן הי"ד.

מהיערכות הכוחות בשטח והאירועים האלימים, אנחנו מבינים שממשלת בנט וגנץ נערכת להפעלת התוכנית מיד עם תום ימי ה-30. כל חומר בניה שהוחרם היום הוא כדור נוסף לעבר יהודה דימנטמן. אנחנו קוראים לממשלה לעצור את התוכנית ולא לבצע את ההתנתקות שוב", הוסיפו.

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) בתגובה לפינוי: "קו ישר מחבר בין פינוי החפצים של הישיבה בחומש לבין הניסיון למנוע את הנטיעות של קק"ל בנגב על ידי חברי קואליציה. זוהי ממשלה בה יד שמאל הורסת בתים ומפנה ציוד של הישיבה בחומש, וביד ימין מסייעת לציבור הערבי להשתלט על הנגב".

ממועצת יש״ע נמסר: "על אף שמרבית שרי הממשלה ואף נשיא המדינה הביעו תמיכה בהשארת הישיבה, תושבי חומש סופגים השפלות, התנכלויות והחרמות רכוש מדי יום מהמינהל האזרחי. הפסיקו את ההתנכלויות הבלתי פוסקות על תלמידי הישיבה".

"הישיבה בחומש נמצאת במקום כבר למעלה 14 שנה, אך מאז הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד, המינהל האזרחי פוקד באובססיה את הישיבה ומתנכל ללומדים. לא יתכן שצמרת הדרג המדיני תתמוך בישיבה, ואתם לא תעשו דבר נגד התנהלות המינהל האזרחי. המדיניות הזו היא פרס לטרור ולא יתכן שהיא תמשיך". 

"המראות הקשים של תלמידי ישיבה עצורים מזכירים תקופות אפלות. אנחנו דורשים מראש הממשלה ושר הביטחון להשליט סדר במינהל האזרחי, להסדיר את הישיבה ולעצור בכך את גל ההתנכלויות המבזה הזה".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הנמצא כעת במאהל המחאה בירושלים כנגד פינוי חומש, הגיב לאלימות הקשה אשר מפועלת כנגד תלמידי הישיבה "הממשלה מתנהלת כמו פירומנית בכדי להבעיר את השטוח בכוונת מכוון. חוזרים פה למראות הגרוש וההתנתקות, שולחים את אחינו החיילים לבצע פעולות שיטור, באלימות קשה. אני קורא לבנט  - תתעשת, תעצור את מכונת ההרס שמיום הרצח פועלת ועושה הכל כדי לגרש שוב את היישוב חומש, אל תתנו פרס לטרור, אל תשלחו איש באחיו", קרא דגן.

תנועת נחלה דורשת לעצור לאלתר את מדיניות ההרס של ממשלת גנץ ובנט בחודשים האחרונים. הרס זה מצטרף לעוד כעשרים וחמישה פינויים נוספים בחודשים האחרונים.

"תנועת נחלה מגנה את ההרס בכל תוקף ודורשת מהממשלה לעצור את מדיניות ההרס לאלתר. מדיניות זו מנוגדת לחזון הציוני ולהיגיון האנושי הבסיסי. בעוד הערבים משתלטים על עשרות אלפי דונמים של אדמות מדינה בכל שנה, הממשלה בוחרת להרוס דווקא ליהודים".

"אנו קוראים לראש הממשלה נפתלי בנט: עצור את מסע ההרס של גנץ לאלתר. עצור את ההתנכלות לחלוצים ביהודה ושומרון, הגיע הזמן להפנות את הכוחות לעצור באופן מיידי את השתלטות הערבים על שטחי יהודה ושומרון".

"פינוי חומש - הכשרת הקרקע לטרור ופגיעה ביכולות לשליטה במרחב ג'נין"

תנועת הביטחוניסטים הגיבה לאירועים בחומש ולנסיונות של שר הביטחון לפנות את הישיבה: "תנועת הביטחוניסטים, המעמידה בראש סדרי העדיפויות את האינטרסים הביטחוניים של אזרחי ישראל, מגנה בכל תוקף את פינוי ההתיישבות בחומש, המשמשת מקום אסטרטגי בעל חשיבות ביטחונית עצומה".

"מדובר באירועים חוזרים ונשנים המעמידים בסימן שאלה את המדיניות הביטחונית של מדינת ישראל, אשר פוגעת באופן שיטתי בהתיישבות, המהווה מכפיל כוח ביטחוני באזור, באמצעות פינוי ההתיישבות כחלק מתהליך הכשרת הקרקע לטרור, ופגיעה ביכולות צה"ל לשליטה במרחב ג'נין, במקום לפעול לחיזוק ההתיישבות והכלכלה היהודית באזור לרווחת תושבי יהודה ושומרון".

נזכיר כי אתמול הפגינו מאות רבות של מפגינים מול ישיבת הממשלה כחלק מהמאבק כנגד פינוי חומש והפגיעה בהתיישבות הצעירה. בהפגנה השתתפו רבנים, אישי ציבור וראשי מועצות ביו"ש בהם ראש מועצת בית אל שי אלון, ראש מועצת קדומים חננאל דוראני, ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, וראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן. כמו כן למקום הגיעו גם חברות הכנסת אורית סטרוק מהציונות הדתית וקטי שטרית מהליכוד.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון