בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חומש: צה"ל והמשטרה הרסו תשתיות חשמל ומבנים

צה"ל והמשטרה הרסו הבוקר (ג') את מערכת החשמל של ישיבת חומש וכן הרסו מספר מבנים נוספים. בישיבה קוראים לציבור להמשיך ולהביע את תמיכתו. "אל תתנו פרס לטרור"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' שבט תשפ"ב - 08:13 04/01/2022
גודל: א א א
הרס בישיבת חומש, ארכיון
הרס בישיבת חומש, ארכיון

כוחות גדולים של משטרה הגיעו הבוקר (שלישי) לישוב חומש, חיבלו במערכת החשמל של ישיבת חומש, והרסו מבנים ואוהלים במקום.

במדובר במבנים ואוהלים ששמשו את ישיבת חומש ואת המשפחות שהגיעו לחזק ולתמוך בהתיישבות היהודית במקום.

מייד עם סיום השבעה להרצחו של תלמיד הישיבה, יהודה דימנטמן הי"ד, הרס צה"ל את בתי המשפחות בחומש שעמדו על תילן מזה למעלה משנה. בעקבות ההרס עברו המשפחות להתגורר באוהלים שיגנו על הילדים והתינוקות מפני הגשמים והרוחות ואליהם הצטרפו למשפחות נוספות שבאו לחזק את חומש ולהבהיר לממשלה כי אסור לתת פרס לטרור.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן תוקף בחריפות את הממשלה שאפשרה הרס בתים הבוקר בחומש: "ממשלת ישראל איבדה את הצפון. מעולם לא היה דבר כזה -  זו הפעם הראשונה שבמקום להחלם במחבלים, התגובה בשטח של בממשלה היא במקום להלחם שולחי המחבלים - להלחם בקורבנות, להלחם בהתיישבות. האחריות על ההרס היא הראש ובראשונה של ראש הממשלה נפתלי בנט".

"שבועיים להרצחו של תלמיד ישיבת חומש יהודה דימנטמן הי"ד, הממשלה טרם מצאה זמן להרוס את בתי המחבלים שרצחו את יהודה בדם קר וניסו לרצוח צעירים נוספים, אולם הממשלה מוצאת כבר פעם שניה את הזמן להרוס בתים בחומש. מה בוער להם להרוס מבנים של משפחות, מחסה לידלדים מהגשם?? מה זו האובססיה הזו לנתק ולהרוס את מערכת החשמל של הישיבה?? את מה שלא העזה אף ממשלה לעשות, עושה הממשלה הזו".

מישיבת חומש נמסר בתגובה: "יש מי שחושב שהרצח של יהודה דימנטמן הוא הזדמנות טובה לתת פרס לטרור ולחדש וליישם שוב את תוכנית ההתנתקות. התמיכה האדירה שאנחנו זוכים לה מעשרות אלפי אנשים שמגיעים לחומש בקור ובגשם, כנראה עומדת כנגד הרצון ולא מאפשרת ליישם אותו. לכן, נשלחים שוטרים בצורה הזויה לפנות בוקר להוציא אמהות וילדים מאוהלים זמניים. אנחנו קוראים לציבור להמשיך ולהגיע לתמוך בנו, לחזק את האחיזה בחומש ובכך למנוע את הרס הישיבה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד