בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ח"כ וולדיגר: "אם הנערה חשבה שחטפו את בתה"

ח"כ מיכל וולדיגר שוחחה עם אם הנערה בת ה-16 שנעצרה באלימות אמש בירושלים ושיגרה מכתב לשר לבטחון פנים אמיר אוחנה, בדרישה לחקור את ההתנהלות השערורייתית של השוטרים.

  • יח"צ
  • י"ד אייר תשפ"א - 14:14 26/04/2021
גודל: א א א
(קרדיט: ישראל חיון)
(קרדיט: ישראל חיון)

בעקבות המעצר האלים של נערה בת 16 שמחתה על הרג אהוביה סנדק ז"ל על ידי בלשים מוסווים אמש בירושלים

שוחחה חברת הכנסת מיכל וולדיגר ממפגת 'הציונות הדתית' עם אם הנערה ושיגרה מכתב לשר לבטחון פנים אמיר אוחנה, בדרישה לחקור את ההתנהלות השערורייתית של השוטרים

ח"כ וולדיגר: "שוחחתי עם אמא של הנערה שנעצרה באופן ברוטלי ובלתי מתקבל על הדעת. היא סיפרה לי שבתחילה חשבה שחטפו את בתה. מעצר של נערה ללא שום אמצעי זיהוי על הרכב ועל השוטרים, זהו מעצר שלא יכול להתרחש במדינה דמוקרטית".

במכתב לשר אוחנה, כתבה ח"כ וולדיגר: "אמש פורסם תיעוד מעצר אלים ביותר בירושלים. בתיעוד, נראית נערה צעירה, במהלך מחאה לגיטימית לכאורה, נחטפת על ידי מספר אנשים ללא אמצעי זיהוי, שרק בדיעבד התבררו כבלשים, ומוכנסת לרכב פרטי שאינו מזוהה כרכב משטרתי, באופן אלים וברוטאלי. אין ספק שמדובר באירוע החורג מגבולות הנורמות המקובלות. אירוע שמזכיר מראות ממשטרים אפלים וחשוכים הרומסים זכויות אדם בכח וכביכול בחסות החוק.

"אני מבקשת לבחון את המקרה לעומק, לדרוש מהדרג הפיקודי לחקור את האירוע ולהסיק את המסקנות הנדרשות. לא יתכן שמפגינים המשמיעים את קולם באופן דמוקרטי, יסבלו מאלימות מופרזת כמו זו. הזכות הדמוקרטית להפגין אינה צריכה להבדיל בין ימין לבין שמאל, בין מחאות המקבלות תהודה ציבורית ובין כאלה שלא זוכות לכך".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד