בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יהונתן פולארד הכניס ספר תורה לקבר יוסף

פולארד הכניס למתחם הקבר את ספר התורה שכתב לפני 12 שנים. פולארד: "בספר התורה הזה ישתמשו גם הדורות הבאים שלנו. לכן אנחנו מבטיחים להביא את ספר התורה הזה באופן קבוע לקבר יוסף ולראות שמשתמשים בו בכל יום ויום בארצנו המובטחת".

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' אייר תשפ"א - 13:54 13/04/2021
גודל: א א א
פולארד מכניס ספר תורה לקבר יוסף, ארכיון  (צילום: רועי חדי)
פולארד מכניס ספר תורה לקבר יוסף, ארכיון (צילום: רועי חדי)

יהונתן ואסתר פולארד הגיעו הלילה להתפלל בקבר יוסף. פולארד נכנס כשבידיו ספר תורה שכתב לפני 12 שנים כשהיה בכלא וייעד אותו עבור קבר יוסף.

בהכנסת ספר התורה השתתפו הרב שמואל אליהו רבה של צפת, שאביו הרב מרדכי אליהו זצ"ל ליווה וביקר את פולארד במשך שנים, הרב אליקים לבנון רב השומרון ופעילים רבים שפעלו לאורך השנים לשחרורו של פולארד מהכלא.

במהלך האירוע אמר פולארד: "אני מרגיש חיבור אישי מאוד למקום הזה וליוסף הצדיק שקבור בו ולכל מה שעבר עליו. אני מביא את ספר התורה הזה לקבר יוסף, ספר תורה שנכתב מהכלא במיוחד עבור קבר יוסף. כשהייתי בכלא, הסוהרים נהנו להשפיל אותי כשהיו שואלים אותי אם אני חושב שאי פעם אגיע הביתה. תמיד עניתי באותה דרך. הייתי שואל, 'האם אתה מאמין באלוקים?' ורובם היו אומרים כן. ואז הייתי מוסיף ושואל: 'האם אתה חושב שאלוקים יכול לחולל ניסים?' והם היו אומרים ברור. והנה אנחנו כאן".

"בספר התורה הזה נשתמש לא רק אנחנו אלא גם הדורות הבאים שלנו. לכן על כולנו לתת את אותה ההבטחה לספר התורה. אנחנו מבטיחים להביא את ספר התורה הזה באופן קבוע לקבר יוסף ולראות שמשתמשים בו בכל יום ויום בארצנו המובטחת", אמר פולארד.

הרב שמואל אליהו אמר: "אם אבי עליו השלום היה עכשיו איתנו, היה מברך אותך יונתן 'מבית אסורים יצא למלוך'. יהי רצון במהרה בימינו אמן".

הרב אליקים לבנון אמר: "בזכות יוסף הצדיק, זכותו מגנה על כל עם ישראל וארץ ישראל, משיח בן יוסף יסיים את תפקידו וממנו נגיע למשיח בן דוד במהרה. ברוכים הבאים משפחת פולארד למשפחת השומרון. המשיכו בחיים טובים במדינת ישראל".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר: "כמו יוסף הצדיק גם אחינו יהונתן היה בבור כי עמד על הערכים שלו. כמו יוסף הצדיק אחינו יהונתן שוחרר. כמו יוסף הצדיק ערכיך מובילים את עם ישראל. ההגעה שלך לכאן להכנסת ספר התורה היא גם האמירה שלנו והמחוייבות שלנו כלפי יוסף הצדיק, שצריך לצאת משביו, להחזיר את השליטה כאן ואת דגל ישראל להתנופף מעל הקבר".

"במעשיו הציל פולארד את עם ישראל ושילם על כך מחיר אישי כבד מאוד. אנחנו מעריכים מאוד ומוקירים מאוד את פועלו של פולארד ורעייתו אסתר למען עם ישראל. הרגשנו באירוע הזדהות עמוקה מאוד בין שני ענקים - יוסף הצדיק ויהונתן פולארד - שהיו בבית האסורים ונשכחו על ידי אחיהם. כל מה שנאמר וכל מה שנעשה עבורו הוא כאין וכאפס לעומת המחיר שהוא שילם עבור עם ישראל כולו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון