בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יונתן פולק הורשע ונידון למאסר

האנרכיסט יונתן פולק הורשע בהפרעה לשוטר בהפגנה סמוך לקבר רחל, נגזרו עליו חודש מאסר בפועל. השופט התייחס לעובדה שפולק לא משתף פעולה ולא מכיר בסמכותו. עד כאן: "מברכים על הצדק שנעשה. ידעו פעילי הארגונים כי לא יוכלו להמשיך ולפגוע בנו מבפנים בלא לתת על כך את הדין".

  • יח"צ
  • ט' אייר תשפ"א - 09:07 21/04/2021
גודל: א א א
יונתן פולק ביצהר, ארכיון (צילום: אלעזר ריגר)
יונתן פולק ביצהר, ארכיון (צילום: אלעזר ריגר)

האנרכיסט יונתן פולק הורשע בעבירת הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ונגזרו עליו חודש מאסר בפועל וחודשיים מאסר על תנאי. מדובר בעבירה שביצע במהלך הפגנה סמוך לקבר רחל. בהחלטתו התייחס השופט לעובדה כי פולק לא משתף פעולה עם בית המשפט ולא מכיר בו.

פולק נעצר לפני כחודשיים במהלך הפרת סדר בבקעת הירדן. בעקבות צו הבאה שהוצא נגדו על ידי השופט איתן כהן מבית משפט השלום בירושלים, היות וסירב להתייצב לדיונים בעניינו בגין עבירת ההפרעה לשוטר הנ"ל, הובא פולק לפני השופט כהן. 

פולק סרב להתחייב כי יתייצב לדיונים, ולכן הושאר במעצר. על פי כתב האישום בקיץ תשע"ז התקיימה הפגנה על ציר 60 סמוך לקבר רחל. במהלך ההפגנה החלו מתפרעים ליידות אבנים ובקבוקי תבערה לכיוון מתחם הקבר, תוך שהמון המתפרעים מתקרב למתחם. השוטרים הכריזו על פינוי ההפגנה לאור הסכנה המתקרבת, והשתמשו באמצעי אל-הרג לצורך פינוי המתפרעים.

"בשלב זה, בעמדו בתווך בין המתפרעים לשוטרים, הכשיל הנאשם את השוטרים בכך שעמד במרכז הכביש ומנע בגופו מהג'יפ להתקדם לעבר המתפרעים".

פולק הגיש את טיעוניו בכתב לבית המשפט, בהם הדגיש כי לא יקח חלק פעיל בעונש שייגזר עליו "בטיעוניו שטח את עיקרי מאבקו למען העניין ה'פלסטיני', והדגיש שיסרב לשלם קנס, לשאת בעבודות שירות או למלא חלק פעיל כלשהו בעונש שיוטל עליו".

בנימוקי החלטת גזר הדין התייחס השופט לדברים "התחשבתי בכך שלנאשם עבר פלילי אשר התיישן אך טרם נמחק, בחלוף הזמן ובכך שלא נטל אחריות על מעשיו ואף השתמע מדבריו שהוא גאה בהם". או אז גזר עליו השופט חודש מאסר בפועל וחודשיים מאסר על תנאי. היות ופולק היה במעצר עד גזר הדין, נוקה חודש המאסר בפועל מימי מעצרו. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר: "אנו מברכים על הצדק שעשה בית המשפט. בישראל פועלים עשרות ארגונים במימון אירופאי וגורמים אחרים, שכל מטרתם היא חורבן המדינה היהודית. כעת ידעו פעילי הארגונים האנטי ישראלים הללו כי לא יוכלו להמשיך ולפגוע בנו מבפנים בלא לתת על כך את הדין.

יונתן פולק הינו אנרכיסט שמעל עשור מארגן התפרעויות ומובילן ברחבי יהודה ושומרון, בהן נפגעו חיילים רבים, ואנו מברכים על כך שעליו לתת את הדין על כך. אנו תקווה שהחלטת בית המשפט תשפיע על המתרחש במציאות ותגרום לירידה בהתפרעויות המסוכנות הללו".

נזכיר כי פולק פרסם מאמר ב'הארץ', שם הוא עובד כמעצב ראשי בדיגיטל, ובו כתב "כאשר המשטר הישראלי בין הים לנהר הוא משטר של אפליה גזענית בתוך ישראל ודיקטטורה צבאית בשטחים, מה נשאר לעשות חוץ מלחצות את השורות ולהצטרף אל המאבק ה'פלסטיני'?".

נגד פולק נפתחה בעבר חקירה בהוראת היועמ"ש בגין חשד להסתה לטרור, בעקבות תלונת ארגון 'עד כאן' על מאמר אחר שכתב ב'הארץ' בו קרא להצטרף לזורקי בקבוקי התבערה והאבנים על חיילי צה"ל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון