בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יוסי דגן מגיב לדברי נתניהו: "כשל ערכי"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "יש דבר אחד שבגללו נתניהו נבחר שלוש פעמים בשנה האחרונה - החלת ריבונות. לא לעשות את זה יהיה כשל ערכי"

  • יח"צ
  • ט"ז אב תש"פ - 06:35 06/08/2020
גודל: א א א

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגיב לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר כי החלת הריבונות לא תלויה בישראל אלא בוושינגטון. דגן אמר כי ממשלת ישראל ידעה מאז ומעולם להחיל ריבונות כשהיא המחליטה הבלעדית, והזכיר שוב את החלת הריבונות במזרח ירושלים וברמת הגולן.

"אני לא רוצה שנגיע למצב במחנה הלאומי שיגידו שראש הממשלה מרח אותנו, שראש הממשלה עבד עלינו". דגן חזר שוב על דבריו ואמר, כי "ראש הממשלה נבחר שלוש פעמים בשנה וחצי האחרונות על בסיס מצע של החלת ריבונות על מרחבי ההתיישבות ביהודה שומרון ובקעת הירדן. העם נתן לו את המנדט להחיל ריבונות לא פעם אחת, לא פעמיים אלא שלוש פעמים, נתניהו צריך וחייב להחיל ריבונות על בסיס ההבטחות שלו לציבור ולא על בסיס ההחלטות שמתקבלות אלפי קילומטרים" .

דגן המשיך ואמר כי "מדובר בהזדמנות שספק אם תחזור על עצמה. אנחנו נמצאים עכשיו בתקופה שיכולה לשכתב את ההיסטוריה ולהציב את נתניהו כמנהיג שהחיל ריבונות על שטחים שעליהם דרכו אבותינו, דרך אתרי היהדות והקודש שפזורים ביהודה שומרון ובקעת הירדם מדרומה ועד צפונה, אסור לנו לפספס את ההזדמנות הזו".

"מדינת ישראל מעולם לא התקפלה בפני ארה"ב, ראש הממשלה לוי אשכול החיל ריבונות על ירושלים המשוחררת נגד עמדת ממשל ארהב וראש הממשלה מנחם בגין החיל ריבונות על רמת הגולן באותו אופן. אני קורא לראש הממשלה לנהוג באומץ ולהחיל ריבונות כבר עכשיו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד