בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"יש הגיון בהרס הזה - ניסיון פגיעה בהתיישבות"

תושבי נתיב האבות קיימו הערב עצרת בהשתתפות איש ציבור ופוליטיקאים בקריאה להסדרת השכונה

  • אוריאל דויטש
  • ח' כסלו תשע"ח - 20:52 26/11/2017
גודל: א א א

תושבי שכונת נתיב האבות שביישוב אלעזר בגוש עציון קיימו הערב (א') עצרת תמיכה במאבקם להסדרת השכונה.

כזכור, שבעה עשר מבנים בשכונה צפויים להיהרס בחודשים הקרובים בהוראת בג"צ כשאחד המבנים צפוי להיהרס כבר בימים הקרובים.

שר החינוך נפתלי בנט אמר בעצרת כי "יותר מדי זמן מדיניות מדינת ישראל נעה בכיוון לא נכון . יותר מדי שנים המדינה נתנה יד להרס ישובים. אלו הן פרות הביאושים של ממשלות קודמות. הממשלה הזאת שינתה את הכיוון  והעבירה את חוק ההסדרה. המצב פה הוא פרי הבאושים של הממשלות הקודמות.ההרס של נתיב האבות הוא הרס סתמי, אך יש עוד מה לעשות. אנחנו נשתמש בכל הכלים ונפעל בכל הכח  לשמור על השכונה הזו".

"אני קורא לרה"מ- תרצה מאוד מאוד לשמור על נתיב האבות  אנחנו נגבה אותך ונהיה מאחוריך".

בנאום שנשאה בעצרת אמרה תושבת השכונה, אורית נוי כי "אנו גרים בשכונה 16 שנים אני בעלי יוחאי מ"פ מילואים וילדינו . אנו נאבקים על ההתיישבות לא רק כאן אלא בכל יישובי היודה ושומרון. בתי אחינו נהרסים בכל חלקי ההתיישבות. אפשר להאשים את בתי המשפט וארגוני השמאל אך האחריות היא על הממשלה.
אני מצפה מרה"מ נתניהו לנקוט בצעדים שיפסיקו את הטירוף כאן". 

"אני פונה אליך ראש הממשלה כי בך בחרתי. אני מאמינה שאתה יכול כי רק אתה יכול תחליט מה המדיניות שלך . אתה תומך בהתיישבות רק במילים ולא במעשים. רק לך הכח לעצור את הטירוף וההרס".

ח"כ אורן חזן דבר על כוחם של הפוליטיקאים לעשות שינוי "אסופת הפוליטיקאים  שנאמה כאן -בכוחה לעשות שינוי ובמקום זאת הם מעדיפים  לזרוק זאת על רה"מ. אם רוצים – הבתים לא יהרסו.. אני לרשותכם ולא כמס שפתיים. האצבע שלי והקול שלי -שלכם. כל מי שיושב היום בממשלה יש לו יד בדבר הזה. עליכם לדרוש זאת מכל חברי הממשלה".

לעומת כל שאר הנואמים בחר ראש המועצה לדבר על נקודה אחרת "בניגוד לנאמר כאן קודם- יש הגיון בהרס הזה. הוא ניסיון פגיעה במפעל ההתיישבות ביו"ש ובריבונותה של מדינת ישראל. חבורה משומנת וממומנת היטב ניסחה את דרכה ורתמה את ביהמ"ש לאג'נדה שלה- הרס ההתיישבות. המאבק אינו על בית כזה או אחר. המאבק הוא על הארץ. אנחנו כאן להישאר לתמיד. תשובת ההתיישבות היא להישאר כאן ולתמיד. תשובת המדינה צריכה להיות אמירה ברורה שהיא הריבון ולהחיל את ריבונותה על יהודה ושומרון".

בסופו של הערב עלה אביחי בוארון יו"ד מטה המאבק של היישוב עמונה שעמד במצב דומה לפני כשנה. 

"אני פונה לתושבי נתיב האבות- יש לכם מבחן קשה מנשוא. אתם בלחץ אישי ומשפחתי, לחץ של פוליטיקאים לא לעלות על בריקדות , ולחץ מכיוון כל העדה שעיניהם נשואות אליכם- ובתווך עניינכם האישי- פשוט להמשיך לחיות. בן אדם צריך לעשות הכל כדי לשמור על ביתו וחצרו- זה חלק מהגאולה. מי שיבקש מכם להקריב עצכם למען הכלל- דעו כי אתם הכלל. אסור לוותר על אף בית רחוב או קהילה. התורה מלמדת שעל דיני ממונות יוצאים למלחמה כי אם לא-האויב מתחזק מכך".

עוד אמר: "עלינו להילחם ולנצח במאבק על התודעה. שהאויב ירגיש שלא כדאי לו להתחיל איתנו. שאנחנו נעשה לו את המוות . זה קשה ובכל זאת אתם חייבים להלחם. המאבק הוא האם יהיה יישוב יהודי ביו"ש או לא. המאבק הוא לאומי".

לבסוף אמר בוארון: "אנשי נתיב האבות, אלעזר וגוש עציון וכל מתיישבי יו"ש- פונים אליכם בתור אזרחים שומרי חוק ועל בסיס זה מבקשים מכם לוותר ולא להגיע לפינוי כפוי- דעו שאין סתירה בין היותכם אזרחים נאמנים למאבק נחרץ ועיקש על נתיב האבות. בזכות מאבקנו העיקש בעמונה עבר חוק ההסדרה. מדינת ישראל נמצאת ביהודה ושמרון כדי להישאר ואתם נבחרתם ע"י ההשגחה להיות הילד שיתקע את החור בסכר. אתם נאבקים את המאבק של כולנו. המציאות המשפטית, הפוליטית והאישית תתעשר מכך. אתגור המערכות יפתחו אופקים חדשים בפני ההתיישבות ואנחנו מחבקים אתכם צפו: הקול מובן - כל מה שצריך לדעת על נתיב האבות ".


 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד