בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בחסות בג"ץ: הרס בגבעת תפוח מערב

כוחות משטרה גדולים הגיעו הבוקר לגבעת תפוח מערב והחלו בהריסת בתי משפחות במקום - אחד הבתים הוא של משפחה בת 8 ילדים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז אייר תשע"ט - 08:19 21/05/2019
גודל: א א א
כוחות ההרס בתפוח  (אלישוב)
כוחות ההרס בתפוח (אלישוב)

כוחות משטרה גדולים הגיעו הבוקר לגבעת תפוח מערב הסמוכה ליישוב תפוח בשומרון והחלו בהרס בתי משפחות. תושבים מהשטח דיווחו על מאות שוטרים שהגיעו בכלי רכב רבים החל מהשעה 7:00 בבוקר והחלו להרחיק תושבים מהמקום ולבצע את ההרס. 

מדובר בהרס נוסף בחסות בג"ץ אשר לאחר שארגוני שמאל הגישו עתירה לבג"ץ בטענה כי הבתים הבנויים במקום נבנו על קרקע פרטית הורה בימ"ש להרוס את הבניה במקום על אף שתשובת המדינה לבג"ץ הייתה כי המקום נמצא בהליכי הסדרה. בעקבות כך ביצעה המשטרה הרס נרחב במקום לפני מספר חודשים.

מפסיקת בג"ץ השתמע כי עד להסדרת המקום אין לבנות בשכונה כלל גם לא על קרקעות שאינן פרטיות,מכיוון שכך רואה לעצמה המשטרה את הצורך לבצע הרס במקום בראש סדר העדיפויות כלפי כל בניה במקום ובכל שטח בגבעה. 

יש לציין כי בית המשפחה אותו הורסים הכוחות כעת שייך למשפחה בת שמונה ילדים. 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון קרא לראשי מערכת הביטחון ולממשלה לעצור את הפינוי: "אני קורא לשרי הממשלה לעצור את ההרס.  על ההרים הסמוכים מאות בתים ערבים לא חוקיים והממשלה מתרכזת בבית בודד של יהודים ועוקרת אותו על יושביו".

עוד מוסיף דגן, "הממשלה הלאומית החדשה שנבנית בימים אלו צריכה לשקול מחדש את המדיניות שלה בנושאים אלו, שאינה רלוונטית לממשלת ימין. יש לזנוח את דרך הפינויים וההרס. אני קורא לממשלה לעצור אותה".

לקול היהודי נודע כי בעיצומו של ההרס שלחה מזכירות היישוב תפוח מכתב בהול לממונה על ההתיישבות במשרד הבטחון בבקשה שימנע מיידית את המשך ההרס מכיוון שהמקום נמצא במהלכי הסדרה מול היישוב והמועצה.


צילום הגלרייה: איתן שויבר TPS

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד