בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כוחות משטרה הרסו מבנים בעוז ציון

לאחר שביום שישי הותקפו יהודים בגבעה הגיעו הבוקר (ב') כוחות שמטרה ומנהל אזרחי לעוז ציון והרסו מבנים במקום

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' אייר תשע"ט - 11:01 13/05/2019
גודל: א א א
הרס בעוז ציון. ארכיון  (סוכנות תצפית)
הרס בעוז ציון. ארכיון (סוכנות תצפית)

כוחות משטרה ומנהל אזרחי הגיעו לפני זמן קצר לגבעת עוז ציון בבנימין והרסו מבני תושבים במקום. לא דווח על עצורים מהמקום ועל פי הדיווחים עם  סיום ההרס הכוחות התפזרו.

ההרס הבוקר מגיע לאחר שביום שישי האחרון נערים יהודים שהגיעו לטבול בבור מים שנמצא בגבעה דיווחו כי הותקפו על ידי כ-40 פורעים ערבים באמצעות מקלות ואבנים.

הפורעים הגיעו לדבריהם מאזור הכפר בורקא. לאחר שהנערים נאלצו להגן על עצמם במשך כעשרים דקות, הגיעו כוחות הצבא שגרמו לפורעים הערבים לברוח מהמקום, מטרים ספורים לפני שהגיעו עם אלותיהם אל הנערים. חלק מהפורעים תועדו בידי הנערים.

"תוך כדי שאנחנו נמצאים באזור הבור, אנחנו רואים מרחוק עשרות ערבים, קרוב ל-40 איש, מתקדמים לעברנו עם אלות שלופות. הם החלו לזרוק לעברנו אבנים. התקשרנו מיד לצבא. לאחר כעשרים דקות, כשאנחנו מנסים להבריח אותם מהמקום ולהגן על חיינו, הגיעו כוחות הצבא, וכל הפורעים נסו על עקבותיהם בחזרה לתוך הכפר", סיפר אחד הנערים. 

"אני משער שבגלל הרמאדן הם החליטו לתפוס אומץ ולנסות לעלות לגבעה, אבל בהחלט ניצלנו בנס. יצאנו עם פציעות קלות, במקום שזה ייגמר בפציעות חמורות או גרוע מכך, אם החיילים לא היה מגיעים".

אירוע התקיפה הזה מצטרף לאירוע נוסף שאירע בגבעה לפני שבוע, עוד לפני תחילת הרמאדן. במהלך האירוע עלו ערבים, תושבי הכפר בורקא גם הם, ושרפו את בית העץ שהיה בגבעה, תוך כדי חריש באזור. "מדובר במגמה של אנשי הכפר, לזרוע פחד ביהודים המגיעים ל'עוז ציון'", אמר יהונתן לוי, תושב הגבעה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד