בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כח מג"ב קבוע הוצב בגבעת "מגיני ארץ"

אתמול הוגש כתב אישום בהליך מהיר נגד שני נערים שנעצרו בגבעה, וכעת שוהה במקום כח מג"ב

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז חשון תשע"ח - 20:45 16/11/2017
גודל: א א א
מגיני ארץ צילום: מגיני ארץ
מגיני ארץ צילום: מגיני ארץ

המאבק של הצבא והמשטרה בגבעת מגיני ארץ שהוקמה לפני מספר חודשים סמוך לכביש העלייה לישוב הר ברכה נמשך, ולקול היהודי נודע כי החל מאתמול (ד') הוצב במקום כח מג"ב קבוע שמטרתו אכיפת צו שטח צבאי סגור האוסר כניסה לשטח הגבעה.

אתמול בבוקר פשטו כוחות יס"מ ובילוש על הגבעה ועצרו שני קטינים בחשד שהפרו צו שטח צבאי סגור. בהליך בזק הוגש נגדם כתב אישום בתוך מספר שעות, והתביעה אף ביקשה לעצור אותם עד לתום ההליכים נגדם. בית המשפט סירב והורה על שחרורם בתנאי הרחקה מהגבעה עד לסיום תקופת הצו האוסר את הכניסה למקום.

אחד העצורים סיפר לקול היהודי כי רכז המחלקה היהודית בשב"כ המכונה "תמיר", העביר לו שיחה בעת המעצר וניסה לשכנעו לעזוב את הגבעה ולהפסיק ליישב את המקום. הקטין סירב לדבר ולו מילה אחת עם איש השב"כ למרות הפצרותיו.

בתוך כך, היום דווח כי בישוב יצהר ישנו חשש מפני הרס בתיהם של שתי משפחות המתגוררות בגבעת "קומי אורי" ביצהר. מדובר במבנים שלפני כחדשיים נכשל נסיון הרס שלהם, ובימים האחרונים התקבלו התרעות חמות על כוונת הצבא והמנהל האזרחי להרוס אותם. התושבים נערכים להאבק על הבתים ובהודעה שהפיצו נכתב כי הם קוראים לציבור הרחב לעקוב אחרי עדכונים בנושא ולהגיע לסייע לתושבים ביום פקודה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד