בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כך מקימים האירופאים מדינה פלסטינית מתחת אפה של ישראל

ארגון עד כאן חושף כיצד פועלים האיחוד האירופי והרש"פ לקידום הקמת מדינה בכל שטחי יהודה ושומרון. תגובת ראשי הרשויות: "מדובר במצב חירום לאומי!"

  • יח"צ
  • י"ב ניסן תשפ"א - 11:33 25/03/2021
גודל: א א א

ארגון עד כאן חשף אמש כיצד פועל האיחוד האירופי יחד עם הרשות הפלסטינית בכדי להקים מדינה פלסטינית, כולל בנייה והשתלטות על שטחי C בניגוד להסכמי אוסלו וללא אישור מדינת ישראל. מדובר בתכניות סודרות ובמימון של עשרות מיליוני יורו, אותם חשפו מסתערבי 'עד כאן'.

לפי החומרים, אותם פרסם ראש דסק הערבים בחדשות 13 צבי יחזקאלי, בשנת 2013 החלו האיחוד האירופי והרשות הפלסטינית בשיתוף פעולה סמוי להקמת מדינת טרור בלב מדינת ישראל. בעזרת תכניות מסודרות ומימון מאסיבי גובשה התכנית להשתלטות על שטחים רחבים ביהודה ושומרון. אנשי ארגון 'עד כאן' הפעילו מסתערבים, ואף מסתערבת, ואחרי חודשים ארוכים וסיפורי כיסוי מורכבים הצליחו לחדור לפגישות עם אדריכלי התכנית המדוברת ברשות הפלסטינית, תוך שהם מסכנים את חייהם.

השלב הראשון של התכנית החל בשיתוף פעולה בין האיחוד האירופי לרשות הפלסטינית. במסגרת החומרים שנאספו נראים נציגים שונים מהרש"פ מתפארים בתמיכה האירופית. בין היתר נאמר כי האיחוד האירופאי "תמך במיליוני יורו בפרויקטים, במיוחד בכפרים ללא תכניות מאושרות", "נציג מהאיחוד האירופאי אמר 'תתכנן כאילו אין כיבוש, אל תגביל את עצמך'. מאז זה הפך להיות המשפט המנחה שלנו". הוא אמר "אל תגיד לי היהודים מסכימים או לא מסכימים, זה לא עניינם, זה האדמה שלך".

השלב השני כלל הכנת תכניות להשתלטות על אזורים אסטרטגיים ביהודה ושומרון. במסגרת השלב הזה האיחוד האירופי "נתן גב" לתכנון מורחב ברמה מדינית. לדברי נציגי הרשות: "התכניות מחברת בין אזורים, זה כבר לא משהו מקומי אלא גדול ועצום". ומסתבר שגם האו"ם לקח חלק: "לאו"ם יש תפקיד חשוב – היכולת לאפשר למתכננים הפלסטינים להיכנס לאזורים של שטח צבאי", כך לפי אחד מאנשי הרשות.

לאחר התכנונים הגיע השלב השלישי של קביעת העובדות בשטח, במימון האיחוד האירופי "תודות לאיחוד הארופי אנחנו בונים. הכיבוש הורס, אבל אנחנו לא מתאמים מול הצד השני לא מחכים לאישורו בשום דבר. נציגת האיחוד האירופאי הגיעה איתי לפגישה במנהל (האזרחי) ודיברה שם עם נציגי המנהל בצורה הכי נוקשה שיש. והיא אמרה להם: אנחנו נוציא לפועל את כל הפרויקטים למען הפלסטינים בלי לקבל מכם את האישור".

בשלב הרביעי חותרים לניתוק רצף ההתיישבות היהודית ובידוד ישובים יהודיים ביהודה ושומרון וכן להתחברות לכבישים העוקפים. הנציגים תיארו "אנחנו מדברים על חזון. תכנית אזורית של חיבור כבישים, וישראל רואה את הכבישים האלה כשייכים להתנחלויות. ויש התנחלויות בין כפר אחד לשני, זה חזון פלסטיני לעתיד". נציג אחר תיאר כי "אין כוח בעולם שימנע ממני לתכנן את פלסטין: את ירושלים, את הבקעה, את הגדה. הכל".

לפי עד כאן, עד היום השקיע האיחוד האירופאי כ 65 מיליון יורו בשוד הקרקעות הפלסטיני ביהודה ושומרון.

גלעד אך מנכ"ל עד כאן מסר: "הממצאים שחשפנו מראים כי ביהודה ושומרון נוצר ואקום - אליו נכנסו האיחוד האירופי והרשות הפלסטינית יחדיו. עד היום השקיעו 68 מיליון יורו בהשתלטות על קרקעות ועומדים להשקיע כ-3 מיליארד דולר רק בהשתלטות על שטחי C, דבר שיגרור את ניתוק יהודה ושומרון ממדינת ישראל והקמת המדינה הפלסטינית במהלך חד צדדי".

"באמצעות התכניות והפרקטיקה של התנהלות הרשות והמנהל האזרחי שחשפנו, מדינת ישראל תוכל כעת להגיב לתופעה הזו ולעצור אותה. חייבים שבקווי היסוד של הממשלה שעתידה לקום בקרוב יהיה ברור שהמדינה מקצה תקנים למלחמה בתופעה, מקימה מנהלת ספציפית לנושא, עוצרת את פעילות האיחוד האירופי ובנוסף מוציאה את כל סוגיית המקרקעין מהמנהל האזרחי ומעבירה זאת לגוף יעודי מקצועי".

ישראל גנץ, ראש מועצת בנימין, אומר בתגובה לתחקיר 'עד כאן' שנחשף בערוץ 13: "מדובר במצב חירום לאומי - ישראל מאבדת את יהודה ושומרון! הרשות הפלסטינית יחד עם האיחוד האירופי משתלטים על מרחבי יהודה ושומרון, חונקים את ההתיישבות ומקימים מדינה דה-פקטו".

"ממשלות ישראל נרדמו בשמירה והפלסטינים מנצלים את הרפיון הישראלי וכובשים את לב הארץ בלי כלי נשק". 

"האיחוד האירופי נלחם בעם היהודי ובמדינת ישראל בכל הכוח הוא עומד מאחורי המימון והתכניות לכיבוש יהודה ושומרון. כך הוא מתכוון להוציא את יהודה ושומרון מידיים ישראליות. את מה שהאירופים עשו לפני 80 שנה הם ממשיכים עכשיו באמצעות הון עצום ותכניות בניה במטרה להפיל את מדינת ישראל כולה".

"תודה לארגון 'עד כאן' על מבצע החשיפה ההירואי", מסר גנץ. 

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, אומר בתגובה לתחקיר "עד כאן" שפורסם בחדשות 13: "התוצאות שעלו בתחקיר, מטלטלות, מזעזעות ומצריכות סדרה של פעולות  מחודשות ומיידיות של הדרג הבטחוני והמדיני ביחס לבניה הפלסטינית. מדובר במלחמת קיום, על ארץ התנ"ך, על רגבי האדמה היקרים שלנו ועל שורשיה וזהותה של המדינה שלנו".

"כראש המועצה בהר חברון אני מתריע זמן רב שהנזק מההשתלטות הבלתי חוקית, בסלילת כבישים, בהכשרת שטחים חקלאיים, ובבניה בלתי חוקית , הוא בלתי הפיך וחייבים לעצור לאלתר  כל תהליך שכזה. המדינה צריכה לקבל החלטה האם היא מוכנה לקבל מדינה פלסטינית בלב מדינת ישראל, כשתקום עיר בירה בסמוך לירושלים".

"העלמת העין וחוסר המעש הם בדיוק "מגש הכסף" של המדינה הפלסטינית דה פקטו", מסר דמרי.

שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית גוש עציון, אומר בתגובה לתחקיר של 'עד כאן': "הפעם כולם ראו את מה שאנחנו מתריעים עליו כבר תקופה ארוכה:  מתקיימת השתלטות ערבית מסיבית על הקרקעות ברחבי יהודה ושומרון". "על המנהיגים שלנו באשר יהיו בממשלה הבאה מוטלת אחריות לטפל בדחיפות בנעשה בשטחי C ולתנהל כמו בעלי בית. חוסר האכיפה נותן הכשר דה-פקטו לנעשה בשטח על ידי גורמים עוינים למדינה ולציונות.

"ההתיישבות אומרת לכל אחד מחברי הכנסת ולכל אחת מהמפלגות שהמערכה הלאומית חשובה בעיניהם ולדבריהם - אין לנו שום דבר שעולה בסדרי העדיפויות הלאומיות מעל המלחמה על הקרקע. מבחינתנו המנהיגות שלכם תבחן בחזית הזו. כל הפלונטר הפוליטי פשוט לא מעניין. תוותרו על החרמות ועל האבטחות של מי יושב עם מי. מבחינתו אלו "חיי שעה". ותעסקו רק גורל הארץ שהיא "חיי עולם"".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד