בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב האישום שונה והצעירים היהודים זוכו

צעירים יהודים שהואשמו בעבירה של סיכון חיי אדם זוכו לאחרונה מהעבירה לאחר שהוכח בבית המשפט כי כתב האישום הראשון לא היה מדוייק

  • דוד אור שחר
  • י"ז טבת תשע"ט - 13:49 25/12/2018
גודל: א א א
ערבים מתפרעים בג'ילזון. ארכיון (ענבל גרוס, סוכנות תצפית)
ערבים מתפרעים בג'ילזון. ארכיון (ענבל גרוס, סוכנות תצפית)

צעירים שיידו אבנים על ערבים במהלך עימות בכפר ג'ילזון לפני 4 שנים נעצרו על ידי המשטרה והואשמו בעבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה ועבירות נוספות. בעקבות שינויים בכתב האישום אותם הוכיח עו"ד בם זוכו הצעירים מעבירה חמורה.

האירוע התרחש בחודש אדר התשע"ד בתקופה בה יידו ערבים מג'ילזון אבנים על בסיס קבוע לעבר היישוב בית אל. באחד הפעמים יצאו תושבים מבית אל להפגין מול הפורעים ובמקום התפתח קרב אבנים הדדי. 

למקום הגיעו גם אנשי תקשורת ערבים שהגיעו לזירה ברכביהם וברגע שחנו העיתונאים הערבים החלו מתיישים ליידות לעברם אבנים ומספר אבנים פגעו ברכבו של אחד מהם ושמשתו נופצה.

הצעירים נעצרו וכעבור זמן רב הוגש נגדם כתב אישום בעבירת סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה.

התיק התנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים שם לאורך המשפט ניסתה המשטרה לטעון כי הצעירים יידו את האבנים לעבר רכבים שנסעו מה שמעמיד את חומרת העבירה ברף גבוה של "סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה".

במקביל להתנהלות התיק, הגישו הערבים הנפגעים תביעה אזרחית לבימ"ש ממנה עלה כי כלי הרכב שלהם עצרו לפני שהאבנים פגעו בהם.

משכך בוטלה העילה לסעיף החמור והצדדים הגיעו להסדר טיעון בו הודו הנאשמים בעבירה קלה בהרבה של  "היזק בזדון לרכוש" ו"ניסיון פציעה".

בעקבות זאת, בגזר הדין שניתן לאחרונה בית המשפט המחוזי בירושלים נמנע מהרשעתו של אחד הנאשמים, צעיר תושב בית אל אשר משרת כיום ביחידה קרבית.

על הצעיר נגזרו 200 שעות שירות לתועלת הציבור ללא הרשעה כאשר על שניים נוספים, שהואשמו במעשים דומים נגזר מאסר על תנאי ושעות שירות לתועלת הציבור למרות בקשת הפרקליטות לשלוח אותם למאסר בדרך של עבודות שירות.

עו"ד יצחק בם שייצג את הקטין מטעם הסנגוריה הציבורית מסר בתגובה: "אני מברך על החלטה מאוזנת של בית המשפט אשר נתן משקל רב לשיקומו של הצעיר ולשירותו הקרביים. עם זאת אי אפשר שלא לבוא בטרוניה למשטרה ולפרקליטות שלא עשו מאומה להעמיד לדין את מיידי האבנים הערביים, בעוד שלגבי הקטין היהודי אצה הפרקליטות לקבל אישור מיוחד להעמדה לדין בחלוף יותר משנה מיום האירוע"

את הבגירים ייצגו עורכי הדין דוד הלוי ואיתן להמן

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד