בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כ-1,000 איש נכנסו להתפלל בקבר יוסף בשכם

19 שנים לאחר הרצח - משפחתו של הלל ליברמן נכנסה הלילה לקבר יוסף להגיד קדיש לזכרו. עשרות ערבים התפרעו. צה"ל איתר מטעני חבלה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' תשרי תש"פ - 09:05 07/10/2019
גודל: א א א
המתפללים בקבר יוסף, הלילה (מנהלת מערת המכפלה)
המתפללים בקבר יוסף, הלילה (מנהלת מערת המכפלה)

לקראת יום כיפור, למעלה מאלף יהודים נכנסו הלילה לקבר יוסף שבשכם ואמרו סליחות, זאת כחלק מהכניסות אותן מקיימת מדי חודש מועצה אזורית שומרון באמצעות מנהלת קבר יוסף, ובליווי צה"ל. 

בין הנכנסים היו גם שר הכלכלה ח"כ אלי כהן, ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, ח"כ משה ארבל (ש"ס) וכן משפחתו של הרב הלל ליברמן הי"ד, שהגיעה בדיוק 19 שנים לאחר הרצח לקבר יוסף, לקיים עבורו אזכרה במקום בו נרצח.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

במהלך הלילה, התפרעו עשרות ערבים בשכם. המתפרעים השליכו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל והאוטובוסים. כמו כן, המתפרעים הציתו צמיגים. במהלך פעילות צה"ל במקום, אותרו ארבעה מטענים.

שר הכלכלה ח"כ אלי כהן: "אני מרגיש זכות גדולה להיות כאן היום. את הביקור הזה, בקבר יוסף אני מתכנן כבר חצי שנה, ועלה בידי דווקא עכשיו בזמן הקדוש הזה לפני יום הכיפורים להגיע. אני רוצה לחזק את כל כוחות הבטחון שעושים למעננו בכל מקום. אני רוצה להבטיח לכם, ראש מועצת שומרון דגן וסגנו דוידי אנחנו נמשיך יחד, בחיזוק הארץ וההתיישבות, כאן בשומרון ובכל מקום".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "היום אחרי 19 שנה, היום המביש והנורא של הבריחה והנסיגה מקבר יוסף, נמצאת איתנו המשפחה של הלל ליברמן שנרצח באותו יום בלינץ' נוראי, כשהיה בדרך לכאן. מאז עם ישראל כולו, משתוקק לחזור לכאן, בצורה מלאה, לממש את הריבונות היהודית כאן עם דגל ישראל, ולחזור לכאן בצורה מלאה, אנחנו קוראים לממשלת ישראל בתום 19 שנה, לתקן את העוול הזה. שישיבת עוד יוסף חי תחזור לכאן, ולממש את הריבונות היהודית כאן"

ח"כ משה ארבל: "יוסף הצדיק יצא מבית האסורים בראש השנה ועלה לגדולה בימים הללו, ימים שעולים לגדולה, אנחנו נתפלל כולנו שגם המקום הקדוש הזה יעלה לגדולה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד