בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר ההרס: המשפחות הפגינו מחוץ לכנסת "לעצור את הפגיעה בהתיישבות"

לאחר ההרס בגאולת ציון ורמת מגרון, הפגינו המשפחות שבתיהן נהרסו מחוץ לכנסת. אל המשפחות יצאו שורת ח"כים שביקשו לחזקן, וקראו לממשלה לעצור את ההרס. "מתנכלים להתיישבות היהודית ומעלימים עין מבניה ערבית".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א כסלו תשפ"ב - 11:24 25/11/2021
גודל: א א א

מסע ההרס בבנימין: ארבע המשפחות שבתיהן נהרסו בגבעות גאולת ציון ורמת מגרון שבבנימין, הגיעו להפגין הערב כנגד מסע ההרס מחוץ לכנסת.

המשפחות נשאו שלטי מחאה וקראו לראש הממשלה בנט ולחברי הכנסת ממפלגות הימין בקואליציה לעצור את הפגיעה בהתיישבות.

אל המשפחות יצאו שורת חברי כנסת, ביניהם מיקי זוהר, יצחק פינדרוס, אורית סטרוק, איתמר בן גביר ושלמה קרעי, שביקשו לחזק את התושבים וגינו בחריפות את ההרס.

נועה, אחת הנשים שפונו, סיפרה לחברי הכנסת: "התעוררנו בשעת בוקר מוקדמת כשמאות שוטרים מקיפים את הבית, דופקים בברוטליות על הדלת וכורזים לנו לצאת במיידי - ולא, ניעצר".

"ביקשנו מהם כמה דקות להתארגן, אך הם לא היו מוכנים לשמוע. זרקו אותנו מהבית בלי שהספקנו לקחת אפילו טיפולים לילדה. תוך דקות הבית עם הרבה מרכוש האישי שלי היו מרוסקים לחתיכות".

התושבים הביעו חשש בפני חברי הכנסת כי הרס ארבע בתי המשפחות, הוא רק תחילתו של גל פינויים והריסות בהתיישבות הצעירה מתכוונים לבצע בממשלה בשבועות הקרובים.

ח"כ מיקי זוהר תקף את ההרס: "אנחנו חשבנו שההתישבות לא תיפגע כתוצאה מהקמת הממשלה הזאת, ונראה שקורה בדיוק ההיפך. ציפינו מנפתלי בנט, איש הימין הדגול, לעשות את העבודה בכל מה שקשור לארץ ישראל, מסתבר שזה לא מעניין אותו".

"במקום לרצות את מרצ ומפלגת העבודה, ואת מנסור עבאס והתנועה האיסלמית- בואו נרצה את אנשי ארץ ישראל השלמה. בואו נרצה את היהודים הטובים שכל מה שהם רוצים לעשות זה ליישב את ארץ ישראל".

ח"כ יצחק פינדרוס: "הבלוף והשקר הזה שכאילו דואגים לחוק ולסדר, לא רואים אותם לא בנגב בפלישות של הבדואים, לא בצפון, בפלישות של הכפרים. לא רואים אותם לא בשטחי סי ביהודה ושומרון ובטח שלא בשטחי בי ואיי, שם הם עושים ככל העולה על רוחם. איפה מוצאים אותם? אצל ארבע משפחות יהודיות שנמצאים בשטח ושומרים על הגבעות".

ח"כ בן גביר אמר: "באתי לכאן לחזק את הגיבורים והגיבורות שנמצאים כאן ומיישבים את ארץ ישראל. לא ייתכן שבזמן שמתאכזרים כלפיהם, שמתנהגים מולם בדרך של יקוב הדין את ההר, באפס סובלנות, אותה משטרה בנגב מאפשרת הפרת חוק של אלפים על גבי אלפים. וזה אותה ממשלה קואליציה שעכשיו הולכת לספק חשמל, לא חלילה ליהודים שמיישבים את ארץ ישראל אלא לכאלה שפוגעים בנו רוצים ברעתנו".

ח"כ שלמה קרעי שוחח עם המשפחות ואמר: "בדיוק בתקופה הזאת של חנוכה שאנחנו מכירים את התגובה של שמעון החשמונאי- לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש זרים משלנו. המחברים לחשמל עשרות אלפי בתים של עם שלא רוצה לראות אותנו כאן, ומחריבים בתים של יהודים בארץ ישראל".

"בעזרת ה' אתם לא תתייאשו, ותמשיכו את המאבק למרות כל הקושי ובעזרת ה' כשנחזור בקרוב נעשה הכל כדי להסדיר ולבנות. הם יהרסו בית ואנחנו נבנה יישובים".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד