בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר שבועיים שוחררו הקטינים ממעצר

לאחר איסורי מפגש והתעללויות - שוחררו שני הקטינים שהיו עצורים במשטרה ומרתפי השב"כ. עו"ד קידר: אנשים נעצרים על לא עוול בכפם - ידע הציבור ויישמר"

  • דוד אור שחר
  • כ"ז סיון תשע"ח - 14:04 10/06/2018
גודל: א א א
אזיקים
אזיקים

שני קטינים ששהו במרתפי השב"כ ב-13 הימים האחרונים שוחררו היום בבוקר (א') בבית המשפט השלום בראשון לציון.

השניים, שהיו חשודים בפגיעה ברכוש ערבי נעצרו לפני 13 ימים. אחד מהקטינים נלקח למרתפי השב"כ והקטין השני נלקח למפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י. 

כנגד השניים הוצא צו איסור מפגש עם עורך דין וצו איסור פרסום הוצא לפרשייה.

ימים ארוכים לא ידעו משפחותיהם דבר על מצבם ודיווחים מעורפלים מחדרי החקירות העלו חשש רב כי השניים מעונים על ידי חוקרי השב"כ. 

מספר ימים לאחר שנעצרו התקשרה רופאת בית המעצר לעורך דינו של אחד הקטינים והודיעה לו כי מרשו נזקק לטיפול רפואי וכי בין היתר נזקק לתרופה פסיכאטרית מסוג ולריאן.

בהמשך באחד מהדיונים של הקטין הוא סיפר לשופט ביהמ"ש השלום בראשון לציון גיא אבנון כי הוטרד מינית על ידי חוקרי השב"כ. 

מיד בסיום הדיון, הגיש עו"ד קידר תלונה למבת"ן – הגוף אשר בסמכותו לחקור עבירות פליליות בידי חוקרי שב"כ. "מדובר במעשה נבלה אשר קיים צורך של ממש לבחון אותו באופן מיידי." כתב קידר בתלונה, "מעשיו של החוקר מהווים עבירה של מעשה מגונה בקטין, וזאת כאשר הקטין הוא נחקר וככל הנראה אף כבול לכיסא מה שמגביר את החומרה ויכול לגבש את עבירת ההתעללות. בנוסף מהוים מעשים אלו עבירה של הטרדה מינית." 

כאמור, הבוקר שוחררו השניים לביתם בבית המשפט כאשר אחד מהם שוחרר ללא תנאים והשני שוחרר ל5 ימי מעצר בית.

אמו של הקטין תקפה את התנהלות השב"כ בתיק "המדינה צריכה לעמוד על הרגליים, זה מזעזע.  אי אפשר להאמין שיש דבר כזה, זה בלתי נתפס. אני מקווה שלא פגעו בו. אני דואגת וממש מפחדת, אפילו לפושעים לא מתנהגים ככה, שללו לו את כל הזכויות. אני לא מבינה איך יכול להיות דבר כזה. אני רוצה שיתייחסו אליו בצורה הוגנת, בצורה שמגיעה לכל אזרח וקטין".

בתגובה לשחרור היום אמר עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את הקטינים כי "מדובר בכשלון נוסף של שירות הבטחון הכללי והמשטרה, אבל אני חושב שהפעם הזו הכשלון הוא צורם גם לנו, כי נראה היה הפעם הזו שבמשטרה והשב"כ מנסים לעלות מדרגה וגם בעבירות רכוש לנסות ולמנוע מפגש, והדבר הזה צלח מספר פעמים.

זו תעודת עניות למערכת המשפט ולפרקליטות, לכן השמחה היא מהולה בעצב. אני מקווה שדברים כאלה לא ישנו, אני מקווה מאוד שהציבור יבין בעיקר נוכח הפרסומים על הפעלת סוכנים, עד כמה מסוכנות הפעלות הסוכנים. מדובר בגיבובי שקרים, אנשים נעצרים על לא עוול בכפם, והציבור ידע וישמר".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד