בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לא נכנעו: המכללות הצבאיות יוקמו בהר הצופים

לאחר לחץ אמריקאי הוחלט להקים את המכללות הצבאיות בקרית יובל, אך אמש הצביעו חברי מועצת ירושלים בניגוד לעמדת ברקת

  • יח"צ
  • ט"ז אלול תשע"ח - 08:47 27/08/2018
גודל: א א א
בניין עיריית ירושלים (צילום: קובי ריכטר TPS)
בניין עיריית ירושלים (צילום: קובי ריכטר TPS)

בניגוד לעמדת ראש העיר: מועצת עיריית ירושלים קבעה שהמכללות הצבאיות יוקמו בהר הצופים.

סאגת העברת המכללות הצבאיות לירושלים נמשכת, ואמש החליטה מועצת עיריית ירושלים פה אחד, מלבד ראש העיר ברקת וחברת סיעתו שהתנגדו, כי יש להקים את המכללות הצבאיות בהר הצופים ולא בקרית יובל.

הדיון נתקיים בעקבות יוזמת סיעת "מאוחדים" שהחתימה שליש מחברי מועצת העיר לקיום הדיון המחודש.

תחילת הסיפור לפני מספר שנים כאשר התקבלה החלטה בצה"ל להעביר את המכללות הצבאיות ואת הפו"מ (פיתוח ומחקר) מגלילות לירושלים. "עם קבלת ההחלטה בצה"ל",  מסביר המשנה לראש עיריית ירושלים (מאוחדים) דב קלמנוביץ', "עיריית ירושלים הקצתה שטח למכללות הצבאיות באזור הר הצופים. עם זאת, בעקבות לחץ אמריקאי בתקופת ממשל אובמה, ההחלטה השתנתה והוחלט שהמכללות יוקמו בשכונת קריית יובל בסמוך ליער ירושלים. אנחנו מתנגדים להחלטה וסוברים שיש חשיבות לאומית שהמכללות יוקמו בהר הצופים, דבר המעיד על איחודה של ירושלים. אני שמח שהמהלך שהובלתי בשם סיעת מאוחדים נושאת פרי. את ירושלים מאחדים במעשים", ציין קלמנוביץ'.

יו"ר סיעת 'מאוחדים', אריה קינג: "אני גאה במהלך שהובלנו במועצת העיר. מדובר בהתערבות בוטה של האמריקאים בעידן ממשל אובמה. למיקום המכללות הצבאיות בהר הצופים ישנה אמירה לאומית ברורה, לפיה אנחנו הריבון בירושלים. בנוסף, הקמת המכללות בקריית יובל תגרור פגיעה קשה בסביבה וכריתת עצים משטח יער ירושלים. הגיע העת לומר בקול ברור: 'ירושלים המאוחדת היא בירתה של מדינת ישראל על כל חלקיה'".

בשבוע שעבר, יצא האלוף גרשון הכהן, מפקד המכללות הצבאיות לשעבר לסיור בירושלים בליווי חברי מועצת העיר, קינג וקלמנוביץ'. במהלך הסיור הביע הכהן את התנגדותו להעברת המכללות לקרית יובל ולהתערבות אמריקאית בסוגייה: "שינוי מיקום המכללות הצבאיות מהר הצופים לקרית יובל מהווה כניעה לתכתיבים ואינטרסים בין לאומיים שלא עולים בקנה אחד עם האינטרסים של מדינת ישראל", אמר הכהן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד