בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למרות הצו: האנרכיסט ממשיך להגיע להתפרעויות

כבר לפני מספר חודשים הוציא ביהמ"ש צו הבאה נגד האנרכיסט יונתן פולק. בזמן שהמשטרה אמורה לחפש אותו הוא ממשיך להגיע להתפרעויות

  • אלחנן גרונר
  • ד' תשרי תשפ"א - 18:44 22/09/2020
גודל: א א א
פולק בהתפרעויות באזור כוכב השחר (צילום מסך פייסבוק)
פולק בהתפרעויות באזור כוכב השחר (צילום מסך פייסבוק)

יונתן פולק, אחת הדמויות היותר מוכרות בנוף האנרכיסטי של השמאל הרדיקאלי, שוב נמצא תחת צו הבאה מאחר והוא אינו מגיע לדיונים, אולם במשטרה לא טורחים לעצור אותו למרות שהוא ממשיך להגיע להתפרעויות ומוקדי עימותים ביהודה ושומרון.

כבר לפני חדשיים הוציא בית משפט השלום בירושלים את הצו, אולם מתברר שפולק טרם נעצר.

כך למשל בדיקת הקול היהודי העלתה כי פולק נצפה בעימותים באזור כוכב השחר לפני כשבועיים. פולק וקבוצת אנרכיסטים נוספים חברו לערבים מכפרי האזור ולפרובוקטורים מהרשות הפלסטינית בהתפרעות המונית כנגד יהודים שהקימו באזור נקודת התיישבות.

למקום הוזעקו גם כוחות משטרה אך פולק לא נעצר.

יש לציין כי לא מדובר בפעם הראשונה בה פולק מהתל במשטרת ישראל.

לפני כשנה, במסגרת קובלנה פלילית שהגיש ארגון "עד כאן" נדרש פולק להגיע לבית המשפט אך סירב והוצא לו צו מעצר. במשך כחצי שנה הוא לא נעצר אלא המשיך להגיע כמעט מדי יום שישי להתפרעויות בקדום, שם אף נצפה מבעיר צמיגים.

רק בעקבות לחצים של "עד כאן" אותר פולק ונעצר במקום עבודתו במערכת עיתון 'הארץ'. הוא שהה במעצר כחדשיים ושוחרר לאחר שהיועמ"ש החליט להקפיא את ההליכים נגדו בקובלנה הפלילית.

בזמן מעצרו פורסם בהארץ מאמר שכתב ובו קרא להצטרף לערבים המיידים בקבוקי תבערה ואבנים: "עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק. למרות המחיר, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם", כתב.

פולק נחקר בגין מאמר זה אך עד כה טרם הוגש נגדו כתב אישום למרות הקריאה הברורה להסתה לאלימות וטרור, והממשות הקרובה לכך שהסתה זו תביא למעשים בפועל, שכן פולק מלבה התפרעויות בסגנון זה על בסיס שבועי.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי ולשאלתינו מדוע פולק טרם נעצר כהוראת בית המשפט: "כנגד הנאשם מתנהל הליך משפטי לאחר שהוגש נגדו כתב אישוםו מאחר וזה לא התייצב לדיון בבית המשפט, הוצא נגדו צו הבאה. משטרת ישראל תפעל בהתאם להחלטת בית המשפט ותנהל את ההליך המשפטי בין כתלי בית המשפט".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד