בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"ממשלת ישראל חייבת להתעורר" - נמשכת ההשתלטות הערבית על אדמות הארץ

מועצת בנימין ערכה כנס לבלימת ההשתלטות הערבית על שטחי יהודה ושומרון ורתמה תושבים לפעילות דיווח. ראש המועצה ישראל גנץ: "ממשלת ישראל חייבת להתעורר. אנחנו במלחמה במעמד צד אחד"

  • יח"צ
  • ט' אייר תשפ"א - 00:13 21/04/2021
גודל: א א א
צילום: תנועת רגבים
צילום: תנועת רגבים

המועצה האזורית בנימין ערכה כנס מיוחד בנושא השתלטות ערבית על שטחי C ואזורי ההתיישבות. בכנס שנערך ברשת השתתפו מאות תושבים.

אנשי המועצה וכן נציגי ארגונים רגבים ועד כאן סקרו את המתרחש בשטח והציגו את מימדי התופעה ועומק הבעיה.  

ראש המועצה ישראל גנץ אמר בכנס: "אנחנו מבינים היטב במועצה את גודל השעה שלנו בשמירה על אדמות המדינה ונלחמים בה בכל הכוחות האפשריים. יש לנו הזכות ליישב את הארץ שלנו ונשמור עליה מכל איום אפשרי. הגיעה העת שממשלת ישראל תאפס כוונות ותפעל במשילות ואחריות לאומית ותשמור על הקרקעות שלנו. כרגע יש מלחמה של ממש והיא לגמרי במעמד צד אחד שיוזם ועובד עם המון כוחות ומצליח". גנץ ביקש מהתושבים להיות שותפים בפקיחת עין ודיווח מידי בטופס מקוון למועצה דרך אתר מועצת בנימין.

ח"כ לשעבר, צביקה האוזר אמר בכנס: "כיו"ר ועדת חוץ וביטחון הקדשתי לנושא ימים רבים וראיתי את משיכת הכתפיים של המערכת על כל דרגיה. ההחלטה היא לא להחליט ואנחנו מאבדים את האינטרס הישראלי לטובת האינטרס הפלסטיני. הוא הפנה אצבע מאשימה לראש הממשלה: "התפיסה הרווחת היום בממשלת ישראל והעומד בראשה היא שהמציאות בשטח אינה קובעת, אלא התפיסה ההסכמית לפיה מה שיוסדר מול האמריקנים יהיה במציאות. אני חולק על זה כי אותם הסכמים יתכתבו לבסוף עם המציאות שתיקבע בשטח, ולא לפי תפיסה פילוסופית."

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

מנכ"ל רגבים, מאיר דויטש אמר: "בצה"ל למדנו איך לשמור על המדינה ועל הארץ, ואילו כעת, בעיניים שלנו, אנחנו רואים מהבית, מהכבישים ומהעבודה איך משתלטים לנו על השטח ואנחנו כמדינה לא נוקפים אצבע. יש כאן אירוע מתגלגל ואין מי שיתפוס את המשילות".

דויטש הציג דוגמאות רבות על השתלטות דה פקטו בשטח והציג נתונים לפיהם בשנים האחרונות הבנייה הערבית הלא חוקית בשטחי C מכפילה את עצמה מהבנייה היהודית בעשרות אלפי מבנים, ובעיקר, בתפיסת עשרות אלפי דונמים נוספים של שטחים פתוחים. "השאיפה היא להחיל את הדין הישראלי על יהודה ושומרון, אבל כולנו מבינים כי במצב שבו אנו נמצאים - הדבר הקריטי הוא סגירת המנהל האזרחי ושינויים מקיפים ברמה הממשלתית".

ראש ארגון עד כאן, גלעד אך אמר: "בשנתיים האחרונות אנחנו רואים קצב צובר תאוצה שהמדינה לא יודעת איך לטפל בו, ולכן הבנו כי החובה שלנו להצטרף למערכה ולתעד. יש שלוש זרועות שכל המטרה שלה היא להצר את הפעילות של ישראל ביהודה ושומרון ואנחנו מלחמים בזה". 

בין היתר, הציג אך כי הערבים משתמשים במניעה לרכישת קרקעות על ידי יהודים עם מידע מפקידי הרישום במינהל האזרחי, לצד השתלטות על קרקעות בשטחי C ועבודה של מרשם מקרקעין ה'פלסטיני' מול מדינות באירופה והציג פירוט נרחב על מבנה הפעילות של האחראים על המאבק בשטחי C מצד הערבים. 

תושבי בנימין נקראו לדווח על בנייה פלסטינית בדף המיועד לכך באתר המועצה.

(קרדיט: המועצה האזורית בנימין)

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד