בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות צעדו לחומש: "בוחרים בארץ ישראל"

מעל 500 איש השתתפו ביום שישי בצעדה לישוב החרב חומש. "זה הזמן לבחור בין קודש לחול, בין אמונה בתיקון לבין ייאוש" - תמונות

  • א' ניסן תשע"ט - 20:54 06/04/2019
גודל: א א א

מעל 500 איש צעדו ביום שישי לישוב החרב חומש בצפון השומרון ודרשו ממפלגות המחנה הלאומי להכניס להסכמים הקואליציונים את ביטול ההתנתקות מצפון השומרון. 

הצועדים הגיעו מכל רחבי הארץ: בת ים, רמת גן, נתניה, ירושלים ויישובי יהודה ושומרון, ויצאו מתחנת הרכבת בסבסטיה לצעדה אל הישוב חומש.

הצעדה נועדה להביא תמיכה במאבקם של תלמידי ישיבת חומש וגרעין המגורשים הנאבקים לחזרה לישוב.

המועצה האזורית שומרון והעומד בראשה יוסי דגן, שגורש עם משפחתו מהישוב שאנור, נרתמה לסייע לגרעין "חומש תחילה" וישיבת חומש בה לומדים כ 40 תלמידים. הישיבה פועלת בישוב שנעקר ושומרת על רצף נוכחות במקום מיום הגירוש ועד היום, כנושאת הדגל לחזרה לישובים שנעקרו .

הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, היא הצעת חוק שהונחה על שולחן הכנסת ב-2 הכנסות האחרונות. בכנסת האחרונה עלה החוק לדיון בוועדת שרים לענייני חקיקה 13 פעמים, והוסר פעם אחר פעם משולחן הדיונים ברגע האחרון. הדרישה של מגורשי חומש והמועצה האזורית שומרון, היא שראשי מפלגות הימין יתחייבו להכנסת הצעת החוק כדרישה שלהם בהסכמים הקואליציונים. 

בעקבות הדרישה התחייב יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ להכניס לקוי היסוד של הממשלה  את הדרישה. שרת המשפטים ויו"ר הימין החדש ח"כ איילת שקד התחייבה לסיים את המלאכה ולהעביר את החוק לביטול חוק ההתנתקות בכנסת הקרובה. 

עם זאת הליכוד טרם התחייב לכך, אם כי שרים בכירים רבים בליכוד הביעו פעם אחר פעם את התחייבותם לכך. 

יוסי דגן אמר במקום: "יש כאן עוול גדול מאין כמוהו ואנחנו רוצים לתקן את העוול הזה, אנחנו עומדים, מול תוכניות מדיניות של טראמפ, ותוכניות מדיניות יותר גרועות של האיחוד האירופי, וכל אחד בא עם רעיונות איך לסגת מארץ ישראל, אנחנו באים ואומרים הפוך, אנחנו לא מתרכזים רק באיך למנוע, באיך להיות במגננה ולעצור את הדברים ההזויים שרוצים להביא עלינו ועל ארץ ישראל, ואנחנו מתרכזים בדבר הכי חשוב, באיך לרוץ קדימה, וקודם כל לתקן את העוול. אנחנו נבנה מחדש את חומש שאנור גנים וכדים כי האדמה הזו זועקת. כל כנסת אנחנו מגישים הצעת חוק לביטול חוק ההתנתקות, מצפון השומרון, בכנסת הקרובה נגיש שוב את הצעת החוק והפעם כדי שהיא תצליח לעבור. אנחנו עובדים מול המפלגות והרבה מהן תומכות בדרישה הזו, אולם אנחנו דורשים הפעם לראות לא רק הצהרות אלא גם תוצאות". 

ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן אמר: "אנחנו נמצאים בזמן בחירות. זמן לבחור בין קודש לחול. בין בניין ולחס ושלום נסיגה. בין אמונה בתיקון לבין ייאוש. ישיבת חומש המתחדשת צועדת כבני חורין בדרך התיקון והמשך הבניה. אנחנו שמחים ביהודים הרבים שמצטרפים לדרך ולוקחים חלק בצעדה החשובה הזו".

הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מציעה למעשה את החזרת חופש התנועה לישראלים וביטול ההתנתקות על כל משמעויותיה מישובי צפון השומרון שנעקרו בגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, זאת בין השאר על רקע העובדה שהישובים נשארו בשליטה ישראלית מלאה, אולם רק התושבים גורשו מבתיהם.

"אנחנו מאמינים שאפשר לתקן" אומרים בישיבת חומש. "הנוכחות שלנו בחומש רק מוכיחה את זה ומאות האנשים שהגיעו כדי להצטרף לקריאה נותנים לנו כח להמשיך". 

נזכיר שלפני כחודש נהרס מבנה בית המדרש של הישיבה,  דבר שלא פגע בהמשך האחיזה בחומש והישיבה המשיכה לפעול במקום תוך קבלת תמיכה רחבה מהציבור במסגרת קמפיין התרמה שהעלת לרשת.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד