בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות תושבים מחו כנגד בניית העיר הערבית בבנימין. "מהווה סיכון"

מאות מתושבי גוש שילה ורבני הישובים, הפגינו כנגד נסיונות השתלטות ערבית על שטחים באזור ובניית עיר ערבית שמוקמת בימים אלו בסמיכות לישובים עדי עד ועמיחי. "ההשתלטות הזו היא גזל של אדמת ארץ ישראל"

  • יח"צ
  • ט"ו שבט תשפ"א - 15:09 28/01/2021
גודל: א א א

לאחר שקט יחסית ארוך, תושבי גוש שילה מחדשים את מאבקם נגד בניית העיר הערבית החדשה, בין הישובים עדי עד ועמיחי שבבנימין. לדבריהם, בניית העיר הערבית מהווה סיכון בטחוני לתושבים.

בניית העיר מתקדמת בימים אלו בצעדי ענק, וגבולות העיר מגיעים עד למרחק של עשרות מטרים בודדים מהישוב עמיחי.

מאות מתושבי גוש שילה ביחד עם רבני הישובים באזור, הגיעו אתמול (רביעי) להפגנת מחאה כנגד ההשתלטות הערבית. 

הצטרפו עכשיו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

התושבים נטעו עצי פרי בשטח בו נבנית העיר הערבית, בקריאה לבסס במקום התיישבות יהודית, שתעצור את הפלישה הערבית לשטח ותמנע סכנה בטחונית לישובים.

תושבי האזור שמובילים את המאבק כנגד בניית העיר הערבית, אומרים כי הרשות הפלסטינית וחברת "טאבו" שמנהלת את הפרוייקט, בחרו במכוון את מיקום העיר מפני היותו מיקום אסטרטגי החולש על כל הסביבה.

"זוהי תופעה שחוזרת על עצמה ברחבי יו"ש", אומרת מוריה שפירא ממובילות המחאה. השתלטות ערבית בצורת בנייה וחקלאות במקומות אסטרטגיים שמקיפים את הישובים היהודים, וגורמים לחנק ההתיישבות היהודית באזור".

עמישב מלט אף הוא ממארגני המחאה הוסיף: "לא יתכן שבארץ אבותינו שהובטחה לעם היהודי, ערבים משתלטים על שטחים ובונים באין מפריע, ומערכת הביטחון אינה עושה דבר".

"אנו קוראים לדרג המדיני ולראשי מערכת הביטחון שאיפשרו את הטירוף הזה, להפסיק לאלתר את בניית העיר, ולמנוע את גזל האדמות והסכנה הבטחונית שנוצרת בעקבות בנייתה", אמר מלט.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד