בע"ה ט"ו חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
מאחורי המחסנית:

המאחז הבדואי שמתפשט בלב הארץ מעל 15 שנה

מאחורי פרסום משטרתי על מחסנית סמוך לכפר חב"ד, מסתתר מאחז בדואי שהולך ומתפשט על אדמות חקלאיות ופרטיות, בסמיכות לבסיס צה"ל ומרכז רפואי גדול. תושבי הישובים מסביב מתלוננים שנים על ריחות חריפים, גניבות ותחושת פחד.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אב תשפ"א - 22:06 19/07/2021
גודל: א א א
(קרדיט: מתנדבים בכפר)
(קרדיט: מתנדבים בכפר)

מאחורי הודעת דוברות לקונית, אחת מיני רבות, מסתתר סיפור מחדל משטרתי-לאומי של השתלטות שיטתית וממושכת על אדמות מדינה ואדמות חקלאיות, בלב הארץ, בסמוך לבסיסי צה"ל והמרכז הרפואי שמיר: "אמש נתקבלו דיווחים במוקד המשטרה על שמיעת יריות בשטח הפתוח בסמוך לכפר חב"ד. בסריקות שערכו שוטרים שהוזעקו לאירוע, אותר רכב שננטש במקום בתוכו נמצא מחסנית ריקה. בהמשך הגיע למקום חשוד שטען שהרכב שנמצא נגנב ממנו. בסריקות של השוטרים אותרו בפרדס סמוך רובה מסוג M-16, מחסניות, תחמושת, כוונת טלסקופית וסכין".

"משטרה של שקרנים ופחדנים", אומר לקול היהודי תושב הכפר (השם שמור במערכת) שכבר שנים מתריע על ההתיישבות הבדואית. "המשטרה בכלל לא תכננה לבוא. לקראת סיום צום תשעה באב שמענו צרורות ירי, ולא בפעם הראשונה. קראנו למשטרה שלא הגיעה ויצאנו כ-60 מתנדבים מארגון 'מתנדבים בכפר' למרדף אחר היורים".

"הגענו לרכב שהנוסעים בו ככל הנראה ברחו והשאירו אותו מונע עם מחסנית של m16 בתוכו"

"מכיוון שהיו ממצאים בשטח, המשטרה הגיעה למקום, לקחה טביעות אצבע, גררה את הרכב ועזבה, למרות שהבדואים גרים כמה עשרות מטרים משם במתחם לא חוקי".

הצביעו והשפיעו - סקר הגולשים של הקול היהודי >>

ה'מתנדבים בכפר' החליטו להמשיך בחיפושים אחר הנשק הבלתי חוקי ולאחר חיפושים מצאו אותו מוסלק סמוך למגורי החמולה הבדואית הפולשת.

בשלב זה המשטרה הגיעה בכוחות מתוגברים. "המשטרה לא לכדה את הרכב, לא מצאה את הנשק, לא גלאים, לא גששים ולא אמצעים מיוחדים – רק סיפורים", אומר תושב הכפר.

כתוצאה מתפיסת האמל"ח והרכב, נעצר בשעות הבוקר ערבי בן 26.

תושבי הכפר חוששים שעם סגירת סיפור המחסנית, יסגר גם סיפור המאחז הלא חוקי והמטריד של הבדואים. במשך תקופה ארוכה תושבי כפר חב"ד סובלים מההצקות של ההשתלטות הבדואית שהתיישבה בפרדסים בין הכפר למחנה 'גדעונים'. ההצקות כוללות גניבות של חלקי רכבים, גניבות עשרות זוגות אופניים, שריפות בלתי מבוקרות של פסולת שגורמות למחנק לכל היישוב וכמובן צרורות ירי בלילות.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

"אתמול מצאו נשק אז המשטרה באה כדי להוציא הודעה, אבל אף אחד לא מטפל במאחז בדואי בלתי חוקי שגדל מיום ליום, בגנבות אופניים לא פעם ולא פעמיים, בסירחון וריחות חריפים ממזבלה שאף אחד לא מטפל בה, למרות עשרות מיילים ומכתבים שכתבתי בשנתיים האחרונות לכל גורם אפשרי. אף רשות לא מטפלת בהם. התנחלות בדואית מתחת לאף של המשטרה שלא עושה כלום".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד