בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מגורשת מגוש קטיף לנתניהו: "ארץ ישראל קוראת לנו בדם"

במהלך פגישת ראש הממשלה עם מפוני שלומית, קראה תושבת היישוב לרה"מ לפעול להשבת ההתיישבות לחבל עזה, תוך שהיא מציינת את הכתוב בתורה. "הכתובים מדברים בעד עצמם"

  • יוחאי רווה
  • ב' כסלו תשפ"ד - 18:25 15/11/2023
גודל: א א א
צילום: איתן אלחדז/TPS
צילום: איתן אלחדז/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש השבוע (ב') עם תושבי היישוב שלומית שבמועצה האזורית אשכול שפונו בתחילת המלחמה מבתיהם ושוכנו במלון בירושלים.

במהלך הפגישה פנתה לראש הממשלה זהורית כהן, המתגוררת בשלומית מאז שגורשה עם משפחתה מהיישוב נווה דקלים שבגוש קטיף, וקראה לו להשיב את ההתיישבות לכל חבל עזה. בתחילת דבריה אמרה כי קראה בספרו של ראש הממשלה על מנהגו לקרוא מדי שבת את פרשת השבוע. "נכון", הגיב נתניהו. "אני רוצה להקריא לך פסוק ש'קפץ' לי, מבמדבר פרק ל"ג: 'וְאִם לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם, וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם, וְצָרֲרוּ אֶתְכֶם עַל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ'".

כהן המשיכה וקראה את פירושו של רבי חיים בן עטר, בעל 'אור החיים' הקדוש, על הפסוק: "לא מלבד שיחזיקו בחלק מהארץ שלא זכיתם בו, אלא גם חלק שזכיתם בו אתם וישבתם בו, וצררו אתכם על חלק שאתם יושבים בו, לומר 'קומו צאו ממנו'".

הצרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בווטסאפ >>
בטלגרם >>

"אני זוכרת את היציאה מגוש קטיף, צומת גמה, היו עומדים שם תושבי הקיבוצים ואומרים לנו 'ושבו בנים לגבולם', 'די לכיבוש – די לגוש', 'תצאו, נציל אתכם'. הם לא הבינו שאם אנחנו לא נהיה שם, זה יהיה בבארי, בשדרות ובאשקלון, וראינו במו עינינו, ואם חס וחלילה לא היו לנו גיבורים וחסדי שמיים, זה גם היה מגיע ללב הארץ", אמרה כהן.

"אדוני ראש הממשלה, הכתובים מדברים בעד עצמם, ומי כמוך יודע. 19 שנה אנחנו בסבבים, במלחמות, בטרור. ארץ ישראל לא תיתן לנו מנוח עד שעם ישראל ישוב ליישב אותה – רק ככה היא תפרח. בשם הנצח, בשם ההיסטוריה, בשם התנ"ך ובשם הזכות שיש לנו – אנחנו צריכים לחזור לשם, כי זו ארץ ישראל, והיא קוראת לנו, בדם, במלחמות, זו הדרך שלה לקרוא לנו. עשה כחכמתך, וה' יצליח דרכך", חתמה כהן את דבריה.

בתגובה לדברים נשמעו מחיאות כפיים סוערות באולם, וראש הממשלה השיב: "תודה רבה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד