בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מדוע דוואבשה הסב הוזמן להעיד במשפט החתונה?

היום הוזמן חסן דוואבשה להעיד ב'משפט החתונה'. "הפרקליטות מנהלת משפט פוליטי - הוא לא קשור לתיק והעדות שלו לא יכולה לשפוך שום אור על הפרשה"

  • יח"צ
  • כ' חשון תשע"ט - 08:47 29/10/2018
גודל: א א א
דוואבשה הסב בבית המשפט במהלך משפט דומא. ארכיון (צילום: הקול היהודי)
דוואבשה הסב בבית המשפט במהלך משפט דומא. ארכיון (צילום: הקול היהודי)

חוסיין דוואבשה, סבה של משפחת דוואבשה שחלק מבני המשפחה נשרפו בכפר דומא לפני כשלוש שנים זומן להעיד היום 'בתיק החתונה'.

כזכור בתיק המדובר עומדים לדין מספר פעילי ימין בחשד שהניפו את תמונותיו של התינוק שנשרף עלי דוואבשה, בין העומדים לדין אף החתן והזמר בחתונה.

הפרקליטות הוציאה לדוואבשה אישור מיוחד להגיע לדיון והמת"ק אישר את בואו,  אולם טרם ברור אם הוא יבחר לעשות כן היום או במועד אחר.

העבירות בהן מואשמים משתתפי החתונה הן ובין היתר עידוד למעשה אלימות. תיק ההוכחות החל להתנהל ובמהלכו קיבל בית המשפט את בקשת הסנגורים לגלות תיקים דומים של ערבים שנסגרו וכן הסתבר כי הקלטת המקורית אבדה לפרקליטות.

היום כאמור יתנהל דיון נוסף בפרשת ההוכחות והפרקליטות הזמינה את דוואבשה להעיד.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את אחד הנאשמים אומר בתגובה כי: "המדובר בזימון חריג שנועד להשפיע על בית המשפט. הסבא דוואבשה לא היה בחתונה, לא קשור לתיק, העדות שלו לא יכולה לשפוך שום אור על הפרשה והתחושה היא ששרבוב שמו בכתב האישום נועד להשפיע על השופט ולהפעיל לחץ".

עו"ד בן גביר תוקף את הפרקליטות וטוען כי מדובר במשפט פוליטי: "כבר  מזמן הבנו שהרצון של הפרקליטות בתיק הזה היא לחנך ולהאבק בנוער הגבעות, הפרקליטות מנהלת משפט פוליטי שמקומו לא במדינה דמוקרטית.

אני גם סבור שריקוד עם תמונת ילד שנרצח ולא ברור על ידי מי נרצח,  הוא ריקוד מכוער וסר טעם אך לא כל דבר לא יפה הוא פלילי ובמדינה שבה ערבים ושמאלנים קיצוניים מסיתים לרצח יהודים, עושים טקסי אזכרה לשהידים ובבתי ספר במזרח ירושלים לא רק דוקרים תמונות של יהודים אלא גם מוציאים לפועל דקירות כאלה והפרקליטות אדישה, לא ראוי, לא נכון ולא הגיוני לנהל את המשפט הזה.

בית משפט הוא לא מקום לחנך אנשים ואם כבר רוצים לחנך מן הראוי שהפרקליטות והמשטרה היו פועלים בשוויון. רק לפני שבועיים המפכ"ל אמר שלא מעמדים לדין ערבים שרוקדים עם נשק בחתונות, לא ברור מדוע בתיק שלנו יש סעיפים של ריקוד עם נשק זו אפליה".
 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד