בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מדינת ישראל נגד קריאת 'שמע ישראל' בהר הבית

בירושלים נפתח משפטם של שלושה צעירים יהודים המואשמים כי קראו 'שמע ישראל' בהר הבית והשתחוו. "עשרות ערבים הקיפו אותם ואיימו עליהם, אך לא נעצרו"

  • י"ח כסלו תש"פ - 09:46 16/12/2019
גודל: א א א
קריאת 'שמע ישראל' בהר הבית. ארכיון. למצולם אין כל קשר לכתבה (צילום מסך)
קריאת 'שמע ישראל' בהר הבית. ארכיון. למצולם אין כל קשר לכתבה (צילום מסך)

בבית משפט השלום בירושלים נפתח השבוע משפטם של שלושה צעירים יהודים, שניים מהם חיילים בשירות סדיר, אשר נעצרו בקיץ האחרון בהר הבית. השלושה, בשנות העשרים לחייהם, מואשמים בעבירה של התנהגות העלולה להפר את שלום הציבור לאחר שקראו שמע ישראל בהר הבית והשתחוו מול מקום המקדש.

מעובדות כתב האישום עולה כי לאחר שהנאשמים קראו 'שמע ישראל' הקיפו אותם עשרות ערבים אשר איימו עליהם וקראו לעברם קריאות. השוטרים שליוו את הקבוצה מיהרו להוציא את היהודים מהר הבית ללא שנקפו אצבע מול המתפרעים הערבים. 

בדיון שנערך בפני השופט גבאי-ריכטר ביקשו שניים מהנאשמים לדחות את הקראת כתב האישום לצורך הסדרת הייצוג.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו המייצג את הנאשם השלישי אמר בדיון כי "ראוי שכתב אישום שכזה לא היה מוגש מאחר ובלתי הגיוני שבמדינת ישראל של שנת 2019 קריאת שמע ישראל תהווה עבירה פלילית".

עוד אמר עו"ד פולסקי, כי  "מדובר בכתב אישום שערורייתי. לא יעלה על הדעת שבמדינת ישראל קריאת שמע בהר הבית תחשב עבירה פלילית איך שלא נסתכל על זה. זכורים לנו ימים שהיינו נצרכים להגניב שופר לרחבת הכותל כי השלטון הזר אסר את זה חמור מאוד שגם היום איננו זכאים לממש זכויות פולחן בסיסיות בהר הבית", תקף עו"ד פולסקי.

"בנוסף לכך, טענת המשטרה שקריאת שמע בהר הבית או ההשתחוות במקום מהווים חשש להפרת הסדר הציבורי הינה בלתי מתקבלת. ישנה פסיקת בג"ץ בנושא וככל שישנו איזה גורם אלים הרי שהמשטרה תתכבד ותרחיק אותו. לא יכול להיות שהמשטרה מפחדת מהוואקף שיעשו הפרות סדר ובגלל זה מאשימה את היהודים".

"בכל הפרות הסדר של הערבים המשטרה לא עשתה שום דבר, והפגינה אוזלת יד עצומה. כנ"ל בעניין הפרות הסדר של הרפורמים ברחבת הכותל. דווקא שיש כמה נערים שבאים לקיים מצווה במקום ולא עוררו שום הפרת סדר בסופו של דבר, יודעת המשטרה להתנהל בנחרצות ולהגיש כתב אישום כה שערורייתי", הוסיף לסיום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד