בע"ה כ"א אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מועצת יש"ע מציגה מפה אלטרנטיבית: שומרת על רצף ריבוני

בבית הלבן יתקשו לקבל את המפה שמציעים ראשי מועצת יש"ע לתכניתו של טראמפ, כיוון שזו פוגעת ברצף הטריטוריאלי למדינה הערבית העתידית.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו סיון תש"פ - 11:34 18/06/2020
גודל: א א א

אל מול מפת תכנית טראמפ שהציג הבית הלבן בוושינגטון, שרטטו ראשי מועצת יש"ע מפה אחרת, שלדבריהם עונה על צרכי ההתיישבות.

המפה ששרטטו במועצת יש"ע, יוצרת רצף ריבוני להתיישבות, מונעת יישובים מבודדים, שומרת על כל כבישי הגישה לישובים יהודיים בריבונות ישראלית ומאפשרת התחפתחות עתידית מסוימת.

המפה כולה מבקשת להחיל ריבונות ישראלית על כ-40% משטחי יהודה ושומרון (במקום כ-30% במפה ששורטטה בוושינגטון).

במועצה מדגישים כי הם בעד החלת ריבונות, אך מדגישים את הצורך "לוודא שראש הממשלה עושה זאת נכון, כפי שמופיע במפה. המפה שקיימת כעת מסוכנת מאוד למדינת ישראל ולהתיישבות ומובילים להקמתה של מדינה פלסטינית. כמו כן, היא יוצרת מובלעות וקוטעת את הרצף הטריטוריאלי של ההתיישבות", אומרים במועצת יש"ע.

האפשרות שמפה כזו תאושר בידי הבית הלבן רחוקה, כיוון שעל פי הגדרות האו"ם, מדינה היא כזו המחזיקה בשטח עם רצף טריטוריאלי. תכנית טראמפ מבקשת להעניק מדינה לערבים ביהודה ושומרון, ומפת הריבונות של מועצת יש"ע מונעת רצף טריטוריאלי למדינה הערבית העתידית. במועצת יש"ע אומרים, כי המתווה המוצע על ידם  "שומר על האינטרסים שימנעו את הקמתה של מדינת טרור פלסטינית ומציעים מפת ריבונות שתשמור על רצף טריטוריאלי יהודי ותמנע הקפאת בנייה בשטח ובישובים ביהודה ושומרון".
 
יו"ר מועצת יש"ע דויד אלחייני אמר, כי "אנחנו לא מורידים את הרגל מהגז ובשבועות האחרונים הקמפיין של מועצת יש"ע נגד המדינה הפלסטינית ולמען שינוי מפת הריבונות של תכנית המאה ממשיך בכל הכח. המפה שעומדת לרשותנו כרגע, שאותה אנחנו מפיצים ביישובי יהודה, שומרון ובקעת הירדן, היא המפה העדכנית ביותר. מפה שכזו היא בעצם מפת הדרכים למדינת טרור מסוכנת בלב מדינת ישראל. אנחנו דורשים מראש הממשלה שיקשיב לצרכיה של ההתיישבות ויביא מפה טובה יותר ונכונה יותר של ריבונות, ולא מפה של מדינה פלסטינית. עם רצף התיישבות ישראלית שיגדע את תהליך כינון המדינה הפלסטינית. ריבונות עושים נכון".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד