בע"ה כ"ח שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחטף? כוחות הביטחון הרסו מבנה ביצהר

בפינוי השתתפו חיילים ושוטרים, חלקם ללא תגים. יו"ר הישוב: "נתניהו, את חאן אל אחמר כבר פינית?". גורמים בבית היהודי: ניצלו את העובדה שבן דהן לא בתפקיד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א כסלו תשע"ט - 08:17 19/11/2018
גודל: א א א

תיעוד: שוטרים ללא תגים בפינוי הלילה ביצהר (הקול היהודי)

חאן אל אחמר עוד עומד על תילו, וגם בית המחבל שביצע את הפיגוע בברקן טרם נהרס והוא עצמו טרם נתפס, אך לפנות בוקר הגיעו כוחות גדולים של משטרה וצבא לישוב יצהר והרסו אוהל מגורים.

עשרות שוטרי מג"ב, יס"מ ושוטרים כחולים, יחד עם חיילי המת"ק, הגיעו לשכונת בסביבות 4:30 לפנות בוקר לשכונת להב"ה המזרחית לישוב כשהם מלווים משאית מנוף ופועלים ערבים. הכוחות והפועלים פינו אוהל בו התגוררו רווקים והחרימו את קירותיו וציוד.

תיעוד הקול היהודי מגלה כי חלק משוטרי המג"ב היו ללא תגים כנדרש בחוק, וזאת סמוך למפקדם, קצין בשם זקי טאפש, שלא דרש מהם לשים תגים גם כאשר התושבים הסבו את תשומת ליבו לעניין.

תמונות מהפינוי הלילה ביצהר. צילום: הקול היהודי

מדובר בפינוי שמגיע לאחר זמן ארוך יחסית של שקט מהריסות ליהודים ביהודה ושומרון, וכ-24 שעות לאחר כניסתו של ראש הממשלה נתניהו לתפקיד שר הביטחון.

גורמים בבית היהודי מסרו לקול היהודי כי נראה שבוצע מחטף בזמן שסגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן אינו בתפקיד מכיוון שמינויו טרם חודש בידי הממשלה. בן דהן ידוע כמי שמנסה "למזער נזקים", ומנע פינויים רבים ביהודה ושומרון, אך במקרים של פינוי משפחות בנווה ארז התגלגלו חילופי האשמות בין לשכתו לבין לשכת ראש מועצת בנימין לשעבר אבי רואה בדבר האחריות להרס.

ביצהר מזכירים את התקפות הטרור היומיומיות מהכפר עוריף. רק בשבת האחרונה יידו עשרות ערבים מעוריף אבנים על כוחות צבא בכפר באירוע שארגנה מועצת הכפר, ארגון הפתח והוועד נגד גדרות והתנחלויות של הרשות הפלסטינית בראשות וואליד אסף.

הבוקר טענו בעוריף כי לאחר הפינוי הלילה יידו יהודים אבנים לעבר בתים בכפר.

 "מסתבר שלשר הבטחון החדש שמתהדר בתואר "חזק מול החמאס" לקח פחות מיממה לבצע את האקט הראשון בתפקידו ולהרוס בית בהתיישבות במקום לפעול מול המחבלים מהכפר עוריף שמתנכלים שוב ושוב ליישוב", מציין יו"ר יצהר, אוריה כהן. 

"בזמן שהרסו את המבנה ביצהר, בתי המחבלים שרצחו את קים יחזקאל, זיו חג'בי ועדיאל קולמן עדיין עומדים על תילם", מוסיף כהן. "נתניהו, את חאן אל אחמר כבר פינית?".

הפינוי ביצהר הלילה. צילום: הקול היהודי

במשטרה  הגיבו לקול היהודי בתגובה המגבה את השוטר ו"שכחו" לציין כי ישנה פקודה המחייבת שוטר במדים לשאת תג.

"במסגרת פעילותם המבצעית של לוחמי מג"ב, כמו כל שוטר אחר, הם מחוייבים עפ״י חוק להזדהות על ידי הצגת תעודת שוטר בפני כל אדם המבקש את פרטיהם.
ואכן, הלוחם הציע להציג את פרטיו האישיים לצלם במסגרת חובתו להזדהות.
לוחמי משמר הגבול ימשיכו לבצע את פעילותם באזור במקצועיות, חרף אינספור ניסיונות לביצוע פרובוקציות המכוונות נגדם".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד