בע"ה ט"ו שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מסע ה'פייק ניוז': הכפשת רבש"צ רחלים

בשב"כ דאגו להוציא לתקשורת מידע שיקרי כנגד רבש"צ היישוב רחלים המציגו כעבריין. לאחר איום בתביעה מיהרו ב'כאן חדשות' לסייג את הדברים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' שבט תשע"ט - 12:30 08/01/2019
גודל: א א א
אנשי תקשורת. ארכיון (קובי גדעון, לע"מ)
אנשי תקשורת. ארכיון (קובי גדעון, לע"מ)

בימים האחרונים כחלק ממסע הפייק ניוז של שב"כ על מנת להצדיק את הנעשה לנערים הקטינים בחדרי בחקירות הופצו שמועות רבות.

חלקם נגד תלמידי ורבני הישיבה, חלקם נגד ציבור הימין בכלל, אך הודעה אחת אותה הפיצה כתבת כאן חדשות, כרמל דנגור, כוונה ישירות נגד רכז הבטחון של היישוב רחלים.

בציוץ אותו העלתה דנגור לטוויטר ככל הנראה בהתבסס על נתונים אותם קיבלה משירות הבטחון הכללי נכתב כך:  "פרסום ראשון: רבש"צ רחלים, היישוב שבו נמצאת ישיבת פרי הארץ בה לומדים החשודים, נחקר במשטרה בחשד שמחק סרטונים ממצלמות האבטחה - שהיו עשויים לזהות את החשודים יוצאים משטח רחלים".

הודעה כזו, איננה חריגה בימים בהם מתודרכים כתבי התקשורת חדשות לבקרים על ידי השב"כ אלא שבמקרה זה התבררה התמונה כשונה במקצת. רבש"צ היישוב טוען בכל תוקף כי לא נחקר ולא הואשם על ידי שום גורם בחשדות בהם האשימה אותו כתבת 'כאן' בחסות השב"כ.

הרבש"צ שאוכזב מאוד מהעליהום התקשורתי אשר בחר להוציא לעז על אדם אשר כל ימיו עסוק בתרומה למדינה ובדאגה מתמידה לבטחון אזרחיה כתב בהודעה שהפיץ כתגובה:

"שלום. אני במילואים הזדעזעתי אתמול מהכתבה החצופה ומחקירה שלא הייתה, בקשר עם עו"ד אם להגיש תביעת דיבה ולשון הרע, הדברים שכתובים הם כאילו נלקחתי לחקירה במשטרה ונחשדתי במחיקת צילומים במצלמות הישוב. דבר שלא קרה. מה שכן קרה בשבוע לאחר האירוע הגיע אליי שוטר לישוב כדי לגבות ממני עדות. לא חקירה ולא חשדות.

למחרת לקחו את הנייד  לבדיקה החזירו אותו תוך כמה שעות ומאז לא דיברו איתי. לא נאמר לי לרגע שאני חשוד במשהו ולא נלקחתי מעולם לחקירה במשטרה. אני שומר חוק ולא מתעסק עם העליהום התקשורתי. מאוד מאוכזב מהמשטרה והתקשורת שרק מחפשים ספינים בזמן שאני במילואים משאיר בבית אישה ו7 ילדים והולך לשרת את המדינה גם שלהם. בושה. רבש"ץ רחלים".

אמש פרסמה דנגור במהדורת החדשות הסתייגות מסויימת מפרסומיה ואמרה כי: "בנוגע לפרסום שלנו אתמול על החשד למחיקת הסרטונים ממצלמות האבטחה ברחלים - אחרי התקרית שנחקרית כחשד לרצח להבנתנו  עלה חשש שנמחקו חלק מהחומרים במצלמות ואמצעי האבטחה ביישוב. במסגרת החקירה כולה רבשצ רכז הביטחון של רחלים תוחקר ולא נחקר על ידי שוטרים  - ככל הידוע לו, לרבשצ, נכון לעכשיו הוא לא חשוד בדבר. הפרטים המלאים יתבררו בסוף החקירה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד