בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
אכיפה בררנית:

מעוז אסתר נהרסה - המאחזים הבדואים לא

כוחות צבא ומשטרה הרסו הבוקר מספר מבנים במאחז מעוז אסתר הסמוך לכוכב השחר. עשרות המאחזים הבדואים הסמוכים יושבים בבטחה

  • אלחנן גרונר
  • י"ג סיון תשע"ז - 10:16 07/06/2017
גודל: א א א
ההרס במעוז אסתר כשברקע המאהלים הבדואים הלא חוקיים. צילום: יהודה רחמים צילום: יהודה רחמים
ההרס במעוז אסתר כשברקע המאהלים הבדואים הלא חוקיים. צילום: יהודה רחמים צילום: יהודה רחמים

כוחות צבא ומשטרה הגיעו הבוקר (ד') למאחז מעוז אסתר הסמוך לכוכב השחר והרס מספר מבנים שהיו במקום. תושב הישוב סיפר לקול היהודי כי הכוחות שכללו שוטרי יס"מ, מג"ב ואנשי מנהל אזרחי, הגיעו עם משאיות וכלים כבדים והרסו מבנה מגורים, את מבנה בית הכנסת שנקרא על שם יונדב הירשפלד הי"ד, בן הישוב שנרצח בפיגוע במרכז הרב, ומבנה נוסף.

אולם מתמונות שהגיעו לידי הקול היהודי ניתן לראות בבירור את מה שמתארים התושבים כאכיפה בררנית של המנהל האזרחי. סביב מעוז אסתר ממוקמים עשרות מאחזים בדואים לא חוקיים, אולם אותם המנהל האזרחי לא הרס.

תושב כוכב השחר סיפר לקול היהודי כי לפני כשמונה שנים היו במקבץ הלא חוקי הבדואי מול מעוז אסתר כשלושה מבנים של בדואים, ומאז פרח המאחז עם עשרות מבנים חדשים שלא נהרסים. מעוז אסתר לעומת זאת נהרס עשרות רבות של פעמים בידי המנהל האזרחי.

ההרס במעוז אסתר. צילום: יהודה רחמים

המאחז מעוז אסתר הוקם לפני קרוב לעשור לזכרה של אסתר גאליה הי"ד מכוכב השחר שנרצחה בפיגוע ירי באזור. המאחז פונה עשרות רבות של פעמים בידי הצבא אך ההיאחזות היהודית במקום נמשכת.

בתחילת השבוע הרסו כוחות צבא ומשטרה מבנה שבנו בני נוער בישוב עמונה, וכן החרימו קראוון של משפחה בישוב נווה ארז. בני המשפחה הקימו אתמול אוהל מחאה מול ביתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן בישוב נוקדים.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד