בע"ה י"ט חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מפקד פקמ"ז על הצווים המנהליים: 'סמכויות באיזור של סטאלין'

עוד אמר האלוף תמיר ידעי: "מותו של אהוביה סנדק הוא כישלון של כולנו".

  • י"ט אדר תשפ"א - 15:27 03/03/2021
גודל: א א א

במהלך כנס בנושא נוער הגבעות, התבטא אלוף פיקוד מרכז, האלוף תמיר ידעי בצורה חריגה על הסמכויות הנתונות בידיו לחתום על צווים מנהליים והרחקת אזרחים מתחומי יו"ש, את ההקלטות מתוך הכנס המיוחד פרסמה לראשונה כתבת התאגיד כרמל דנגור.

במהלך דבריו התייחס האלוף ידעי למותו הטראגי של אהוביה סנדק ז"ל ואמר: "מקרים כמו אהוביה סנדק ז"ל, זה כישלון של כולנו. אני מתוקף תפקידי מפעם לפעם, משבוע לשבוע, חותם על הצווים. בגדול, אני חותם על תעודת הגמר 'נכשל' של כל המערכת. בסוף, לו היינו מצליחים בתפקידנו, לא היו מגיעים אליי. הסמכויות והכוח שנתון, או שנתנו בידי, הוא באזור של סטאלין. זה לא מדינה נורמלית".

מדובר צה"ל הגיבו על דברי האלוף ואמרו כי הדברים הוצאו מהקשרם וכי האלוף ציין כי על אף שיש חשיבות לצווים ולפעילות בפן האכיפתי במקרים בהם נדרש לפעול, יש לפעול לצד זאת באמצעים נוספים בשיתוף פעולה של כלל הגופים הרלוונטיים בטיפול בחלק מהמקרים. על ההקבלה לסטאלין מסרו כי בחירת המילים יכולה הייתה להעשות טוב יותר ואנו מצרים על כך".

אין זו הפעם הראשונה שידעי מביע חוסר שביעות רצון מתפקוד מערכות האכיפה והרשויות כלפי ההתיישבות והנוער. בחודש שעבר פורסם כי האלוף נפגש עם תושבים מאזור בנימין ושוחח איתם על הצורך לטפל קודם כל בחינוך ולא בצווי מעצר או הרחקה: "הוצאנו אותם מחוץ למערכת ושמנו את גורמי האכיפה לבד מולם".

גם מפקד פקמ"ז לשעבר, האלוף (מיל.) ניצן אלון, הגיב להקלטות שפורסמו אתמול ואמר הבוקר בראיון לאריה גולן בכאן רשת ב':  "התפקיד של האלוף נותן לו סמכויות שבדרך כלל אין במדינה דמוקרטית. המצב הזה מייצר באמת כוח חריג מאוד ופגום מבחינת דמוקרטיה".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד